W celu analizy danych statystycznych i podniesienia jakości dostarczanych treści na tej stronie zbieramy pliki cookie. Ich zbieranie użytkownik może wyłączyć w przeglądarce. Przeglądanie strony z włączoną opcją zbierania cookie rozumiemy jako zgodę użytkownika na przesyłanie tych plików. Zamknij informację
 
aranżacja i urządzanie wnętrz

gabinety klasyczne

Gabinet klasyczny nawiązuje stylistyką do minionych epok, kojarzy się z historyczną przeszłością i bazuje na ponadczasowych elementach aranżacyjnych. Powszechna na ścianach jest czerwona cegła, płytki imitujące kamień, drewniana boazeria czy kasetony na suficie. Ściany mogą być białe lub w kolorze oliwki czy butelkowej zieleni. Meble o regularnych kształtach są ciężkie i solidne, we wszelkich odcieniach drewna, subtelnie podkreślone rzeźbieniami lub zdobieniami. Klimat we wnętrzu buduje klasyczny regał na książki, rzeźbione biurko z fotelem i antyczną lampką z mosiądzu o zielonym kloszu oraz wygodna kanapa lub szezlong. W klasycznym gabinecie pojawiają się także meble charakterystyczne dla konkretnego okresu, np. barokowy stolik kawowy czy przyścienna konsolka w stylu rokoko, na której można postawić zegar czy bibelot z miśnieńskiej porcelany. Tradycyjny gabinet obowiązkowo wyposażony jest w fotele. Mogą być skórzane lub obite tkaniną. Ważne, by wszystkie elementy wyposażenia pokoju tworzyły aurę luksusu.

urządzanie i aranżacja pozostałych wnętrz
 

Gabinety

Gabinety nowoczesne

Gabinet nowoczesny powinien być przestronny, pełen światła i aranżacyjnej lekkości. Kolor ścian wybierany jest zazwyczaj z jasnej palety (biel klasyczna, off withe, delikatny krem czy rozbielony beż). Miarą nowoczesności gabinetu jest przede wszystkim forma jego urządzenia. Wszelkie elementy – meble i dodatki – powinny nawiązywać do panujących trendów w designie. Meble mogą występować w różnych, także mocnych kolorach, ale dla kontrastu zestawia się je z lekkimi materiałami. Drewno często zastępuje się wikliną, stalą, szkłem czy lnem. Nowoczesna stylistyka daje duże pole do popisu i nie trzyma się sztywno określonych zasad. Gabinet może być pełen aranżacyjnych niespodzianek, np., w postaci nietypowego stolika kawowego, wygodnych pufów zamiast foteli, shuttersy w oknach mogą zastąpić zasłony. A powiew awangardy w nowoczesnym gabinecie zapewnią krzesła o nietypowym kształcie czy biurko o ażurowych nóżkach.


Podoba Ci się ta strona? Podziel się linkiem z innymi! Kliknij!
© 2011-13 Aranżacje-Dekoratornia