W celu analizy danych statystycznych i podniesienia jakości dostarczanych treści na tej stronie zbieramy pliki cookie. Ich zbieranie użytkownik może wyłączyć w przeglądarce. Przeglądanie strony z włączoną opcją zbierania cookie rozumiemy jako zgodę użytkownika na przesyłanie tych plików. Zamknij informację
 
aranżacja i urządzanie wnętrz

Pokoje dziecięce i młodzieżowe

Pokój dla chłopca

W pokoju powinno być miejsce do spania, odpoczynku, zabawy i pracy. Musi być wygodne i dopasowane do wieku biurko z krzesłem oraz łóżko Potrzebne są także skrzynie na zabawki i regał na książki. Kolorystyka ścian powinna nawiązywać tematycznie do zainteresowań chłopca. Pokoje chłopięce malujemy zazwyczaj w nieco ciemniejszych barwach, niż pokoje dla dziewczynek. Wszelkie szarości, zieleń czy różne odcienie niebieskiego świetnie określą charakter pokoju dla chłopca. Chłopcy nie przepadają za różowym i pastelowymi odcieniami, lepsze są optymistyczne, nie zbyt intensywnie barwy. Podłoga jest jednym z najczęstszych miejsc zabawy. Warto użyć wykładziny, która będzie zapraszała do zabawy, np. przedstawiająca ulice, po których można jeździć samochodzikami. W pokoju dla chłopca nie powinno zabraknąć też odpowiednich dodatków, które podkreślą charakter tego miejsca. W zależności od zainteresowań chłopca, w pokoju powinna pojawić się duża ilość elementów, które nawiązują tematycznie do wybranego hobby. Najlepiej sprawdzają się uniwersalne elementy stałe, które można podkreślić umiejętnie dobranymi dodatkami. Wybór motywu pokoju chłopca ułatwi nam dobór kolorów i dodatków. Może to być np. pokój podróżnika, żeglarza, kosmonauty czy piłkarza.

urządzanie i aranżacja pokojów dziecięcych
 

Pokoje dziecięce i młodzieżowe

Pokój dla dziewczynki

W pokoju powinno być miejsce do spania, odpoczynku, zabawy i pracy. Musi być wygodne i dopasowane do wieku biurko z krzesłem oraz łóżko Potrzebne są także skrzynie na zabawki i regał na książki. Kolorystyka ścian powinna nawiązywać tematycznie do zainteresowań dziewczynki. Każde dziecko jest indywidualnością i ma swój gust oraz ulubione zabawki, wzory i kolory. Jak wiadomo każda dziewczynka uwielbia róż i chcę być księżniczką, dlatego większość pokoi dziewczynek to małe pałacowe komnaty. Żeby uzyskać taki efekt, to oprócz różowych ścian, możemy powiesić nad łóżkiem tiulową moskitierę lub elegancki baldachim. Stylu dodadzą białe pufy i różowy, włochaty dywan przy łóżku. Wystarczy jeszcze dodać kilka akcentów „królewskich” w postaci dekoracyjnych naklejek, miękkiej, pikowanej narzuty i gotowe. Na stoliku, który chociaż czasami może udawać toaletkę, postawmy różowe lusterko i szkatułkę na skarby. Białe tiulowe firany i upięte różowe zasłony dopełnią całe wnętrze.

Pokoje dziecięce i młodzieżowe

Pokój młodzieżowy

Pokój młodzieżowy jest nie tylko sypialnią, ale także garderobą, miejscem do nauki i spotkań z przyjaciółmi. Musi więc spełniać funkcje wielu pomieszczeń. W małych pomieszczeniach z pewnością najlepsze okażą się kolory jasne, gdyż powodują one optyczne powiększenie danej powierzchni, jak również wprowadzają ład i harmonię w pokoju. Bardzo ciekawą aranżację stwarza położenie fototapety na ścianie lub nawet spotyka się naklejanie oryginalnych zdjęć lub plakatów idoli na meblach. Niezbędne meble w pokoju to łóżko, biurko i szafa, sprawiająca namiastkę garderoby, albo inne meble do przechowywania ubrań np. komoda. Łóżko nie musi być wielkie, może to być spokojnie jednoosobowe, które nie zajmuje dużo miejsca, a zmieści się nawet pod skosami. Powinno znaleźć się miejsce na biurko do nauki czy czytania, a także korzystania z komputera. Nie zapominamy również o dodatkowym miejscu na różne bibeloty i pamiątki, może to być półka nad łóżkiem, a także parapet okna. Dziewczyna będzie zadowolona jeśli w swoim pokoju znajdzie się również miejsce na lustro. Pokój młodzieżowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Nastolatek potrzebuje wielu schowków, wiele miejsc, w których będzie trzymał swoje rzeczy.

© 2011-13 Aranżacje-Dekoratornia