W celu analizy danych statystycznych i podniesienia jakości dostarczanych treści na tej stronie zbieramy pliki cookie. Ich zbieranie użytkownik może wyłączyć w przeglądarce. Przeglądanie strony z włączoną opcją zbierania cookie rozumiemy jako zgodę użytkownika na przesyłanie tych plików. Zamknij informację
 

Gabinety

Chcesz urządzić gabinet? Sprawdź nasze aranżacje

Gabinety klasyczne

Klasyczny domowy gabinet nawiązuje stylistyką do minionych epok, kojarzy się z historyczną przeszłością i bazuje na ponadczasowych elementach aranżacyjnych. Powszechna na ścianach jest czerwona cegła, płytki imitujące kamień, drewniana boazeria czy kasetony na suficie. Ściany mogą być białe lub w kolorze oliwki czy butelkowej zieleni. Meble o regularnych kształtach są ciężkie i solidne, we wszelkich odcieniach drewna, subtelnie podkreślone rzeźbieniami lub zdobieniami. Klimat we wnętrzu buduje klasyczny regał na książki, rzeźbione biurko z fotelem i antyczną lampką z mosiądzu o zielonym kloszu oraz wygodna kanapa lub szezlong. W klasycznym gabinecie pojawiają się także meble charakterystyczne dla konkretnego okresu, np. barokowy stolik kawowy czy przyścienna konsolka w stylu rokoko, na której można postawić zegar czy bibelot z miśnieńskiej porcelany. Tradycyjny gabinet obowiązkowo wyposażony jest w fotele. Mogą być skórzane lub obite tkaniną. Ważne, by wszystkie elementy wyposażenia pokoju tworzyły aurę luksusu.


aranżacja salonu aranżacja łazienki; aranżacja sypialni;
aranżacja kuchni; ogród; aranżacja pokoju dziecięcego

Gabinety nowoczesne

Gabinet nowoczesny powinien być przestronny, pełen światła i aranżacyjnej lekkości. Kolor ścian wybierany jest zazwyczaj z jasnej palety (biel klasyczna, off withe, delikatny krem czy rozbielony beż). Miarą nowoczesności gabinetu jest przede wszystkim forma jego urządzenia. Wszelkie elementy – meble i dodatki – powinny nawiązywać do panujących trendów w designie. Meble mogą występować w różnych, także mocnych kolorach, ale dla kontrastu zestawia się je z lekkimi materiałami. Drewno często zastępuje się wikliną, stalą, szkłem czy lnem. Nowoczesna stylistyka daje duże pole do popisu i nie trzyma się sztywno określonych zasad. Gabinet może być pełen aranżacyjnych niespodzianek, np., w postaci nietypowego stolika kawowego, wygodnych pufów zamiast foteli, shuttersy w oknach mogą zastąpić zasłony. A powiew awangardy w nowoczesnym gabinecie zapewnią krzesła o nietypowym kształcie czy biurko o ażurowych nóżkach.