W celu analizy danych statystycznych i podniesienia jakości dostarczanych treści na tej stronie zbieramy pliki cookie. Ich zbieranie użytkownik może wyłączyć w przeglądarce. Przeglądanie strony z włączoną opcją zbierania cookie rozumiemy jako zgodę użytkownika na przesyłanie tych plików. Zamknij informację
 

Łazienki

Sprawdź sprawdzone pomysły na aranżacje łazienki

Łazienki nowoczesne

Łazienka w stylu nowoczesnym powinna być przestronna. Panuje w niej aranżacyjny minimalizm. Jeśli nie jest widna, wielkie tafle luster optycznie powiększają pomieszczenie. O klimacie łazienki decydują płytki ścienne i podłogowe o nowoczesnym designie, które intrygująco odbijają światło i nadają całemu wnętrzu blasku. Ceramika sanitarna - od umywalki po wannę - charakteryzuje się prostą, regularną linią. W nowoczesnej kabinie prysznicowej szkło łączy się z metalowymi elementami. Wszystkie elementy wystroju łazienki sprawiają wrażenie lekkich i nie przytłaczają wnętrza. Coraz chętniej stosuje się kolorowe umywalki czy bidety, nawiązujące do mocnych kolorów ścian i podłogi. Istotne znaczenie ma oświetlenie, które przez zastosowanie różnych rozwiązań wydobywa detale i podkreśla proporcje wnętrza. Klimat buduje także oświetlenie: techniczne reflektory, kinkiety przy lustrze czy halogeny sufitowe. Nowoczesny a jednocześnie intymny charakter podkreśli w łazience także światło ledowe pod wanną.

Łazienki loft

W łazience w stylu loftowym, dominuje chłodna i surowa kolorystyka. Charakterystyczne są takie elementy jak cegła, beton, stalowe elementy czy widoczne rury i kable. Aranżując loftową łazienkę należy zrezygnować z ozdób i dekoracji. Funkcje dekoracji powinny pełnić nietypowe, designerskie meble o ciekawej, oryginalnej formie oraz z nietypowych materiałów i kolorów. Chłodny wystrój można przełamać podłogą z naturalnego drewna.

Łazienki eco

Łazienka w stylu eko kojarzy się z naturą. Panuje w niej aranżacyjna harmonia, która ma sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Zastosowanie tradycyjnych materiałów, takich jak: drewno, kamień, len czy tektura podkreślają wierność idei ochrony środowiska i mają wywoływać wrażenie bliskości z przyrodą. Przeważają proste, oszczędne w formie meble oraz subtelne, prawie niezauważalne wzornictwo. Typową cechą stylu eko jest monochromatyczna paleta barw: rozbielona szarość, delikatna zieleń, przydymiony błękit czy odcień surowego drewna. Istotne znaczenie w pomieszczeniu ma także naturalne światło. Dlatego okna często pozbawione są firanek, zasłon czy rolet. Do najchętniej stosowanych rozwiązań aranżacyjnych należą: podłogi z nieheblowanych, surowych desek (np. ze śladami po kornikach), wykładzina lub dywan z czystej wełny, maty z naturalnego kauczuku z włóknami juty, lekkie szafeczki z bambusa lub wikliny, szklane wazony wypełnione morskim piaskiem, muszla morska pełniąca rolę mydelniczki czy luźno rozrzucone otoczaki bądź kamienie polne.