Wymień starego kopciucha na nowoczesny piec na pellet!

Tradycyjne kotły zasypowe to mało wydajne, nieekologiczne i uciążliwe w obsłudze urządzenia, które na szczęście przechodzą do historii. Dlaczego warto je wymienić i czym najlepiej je zastąpić?

Kotły zasypowe coraz rzadziej goszczą w naszych kotłowniach. Nie bez powodu. Głównym powodem jest uciążliwość ich użytkowania. Wymagają bowiem załadunku paliwa co najmniej raz na 24 godziny a proces spalania wymaga regulacji ręcznej. Co więcej, kotły ze sterownikiem wyposażone w dmuchawy mogą mieć mniejszą wydajność z powodu strat opału. W przypadku kopciuchów trzeba też liczyć się z brudzącym paliwem i problemami z wyziębieniem domu nawet podczas zaledwie kilkudniowej nieobecności domowników.

Piec na pellet – czy warto go zamontować?

Kto raz miał do czynienia z kotłem pelletowym z pewnością przyzna, że różnica jest diametralna! Nowoczesne kotły na pellet charakteryzuje m.in. dłuższa stałopalność w porównaniu ze starym kotłem – zimą sięgająca nawet do 8-10 dni. Nie trzeba też spędzać przy nim dużo czasu dosypując paliwo, a ilość popiołu jest kilkukrotnie mniejsza niż w przypadku węgla.

Wreszcie, piec na pellet to także czysta kotłownia. Paliwo należące do OZE to nic innego jak granulat powstały ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem i przy użyciu wysokiej temperatury trocin i wiórów drzewnych. Z tego też względu, przy wymianie starego kopciucha, można na jego zakup i instalację otrzymać dofinansowanie nawet do 9 tys. zł. Czysta kotłownia z piecem pelletowym nie jest też tak uciążliwa dla domowników. Pellet nie powoduje też alergii i ponadto nie wydziela ponadto przykrego zapachu.

Nowoczesne kotły pelletowe. Jakie mają funkcje?

Współcześnie produkowane kotły pelletowe mają nie tylko zautomatyzowaną obsługę, ale także system automatycznego czyszczenia palnika, system automatycznego czyszczenia wymiennika kotła i funkcję automatycznego rozpalania!

Przede wszystkim jednak kotły te charakteryzują się wysoką sprawnością i oferują pełną kontrolę nad procesem spalania. Dostępny jest bowiem pełny monitoring pracy (w tym historia alarmów), możliwa jest także kontrola zdalna przez sterownik pokojowy lub telefon komórkowy.

Nowoczesne piece na pellet są też wyposażone w kontrolę instalacji c.o. we współpracy z kotłem oraz czujnik spalin PID i modulowaną pracę palnika. Posiadają również wentylator wyciągowy regulujący ciąg kominowy zaś zasobnik pelletu ma wbudowany czujnik rezerwy pelletu sygnalizujący minimalny poziom paliwa.

Przy zakupie kotła warto skorzystać z oferty znanych i doświadczonych producentów. Dzięki temu zyskujemy dostęp do rozbudowanej sieci autoryzowanych serwisantów. Sprawdzone kotły na pellet dostępne są na https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *