5 zalet cięcia CNC

Obróbka metali w maszynach sterowanych numerycznie to idealny przykład potwierdzający zasadność rozwoju technologicznego. Maszyny CNC dokonały rewolucji na liniach produkcyjnych, gdzie liczy się każdy szczegół wytwarzanych komponentów. Ze względu na swoje liczne zalety, CNC znalazło zastosowanie w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, medycznym, budowlanym, czy produkcji maszyn. Przedstawiamy 5 najważniejszych korzyści, jakie wyróżniają tę nowoczesną technologię i gwarantują jej stałe miejsce w światowej gospodarce.

1. Bezpieczeństwo i kontrola

Dzięki automatyzacji procesu cięcia lub skrawania, maszyny CNC niwelują ryzyko uszkodzenia ciała pracowników zajmujących się ich obsługą. Większość czynności wymagających ingerencji człowieka ogranicza się do wprowadzania danych projektowych do oprogramowania CNC lub kalibracji obrabiarki. Z wysokim poziomem bezpieczeństwa wiąże się stuprocentowa kontrola nad procesem wytwórczym. Obróbka skrawaniem w maszynie CNC gwarantuje możliwość swobodnej modyfikacji dowolnego parametru, a dane z komputera zostają natychmiast przeniesione do rzeczywistości. Wielopłaszczyznowy charakter głowic tnących daje szansę uzyskania dowolnego kształtu i pracy nad przedmiotami o niewielkich rozmiarach.

Ograniczenie kosztów materiałowych

Obróbka CNC czyni straty materiałowe praktycznie nieistniejącymi. Dzięki komputerowemu sterowaniu obróbka skrawaniem pozwala z góry przewidzieć ilość materiałów niezbędnych do wytworzenia konkretnego przedmiotu. W przypadku produkcji masowej, rezerwy materiałowe wygenerowane przez obrabiarkę CNC przekładają się na wielomilionowe oszczędności. Obróbka CNC jest procesem zgodnym z postulatami ekologów. Mniejsze zużycie surowców i redukcja ilości odpadów ma korzystny wpływ nie tylko na finanse przedsiębiorstwa, lecz również na środowisko naturalne.

3. Dokładność i powtarzalność

Przeniesienie projektu komputerowego do obrabiarki CNC nie pozwala na żadne marginesy błędu. Dokładność wieloosiowych głowic frezujących sięga 0,1 mm. Pełna automatyzacja gwarantuje perfekcyjną powtarzalność produkowanych elementów, co jest kluczowym czynnikiem w branży motoryzacyjnej lub elektronicznej. W parze z precyzją postępuje jakość obróbki. Gotowy przedmiot nie wymaga dodatkowego wykończenia i może natychmiast spełniać swoje docelowe funkcje. Precyzja, jakiej dostarcza obróbka CNC, jest bezpośrednią przyczyną tak dużej popularności tej technologii w przemyśle wytwórczym.

4. Szybkość pracy obrabiarki

Obróbka skrawaniem CNC to proces szybki i w pełni automatyczny. Uruchomienie programu CNC pozwala wyprodukować zarówno prototypy komponentów, jak i rozpocząć produkcję na masową skalę. Maszyny CNC wytwarzają znacznie większość ilość egzemplarzy danej części, zachowując przy tym niedoścignioną dokładność i powtarzalność.

5. Dowolność projektowa i możliwość swobodnych modyfikacji linii produkcyjnej

CNC daje użytkownikom całkowitą dowolność na linii produkcyjnej. Maszyna CNC może realizować wiele różnych projektów tego samego dnia. Programista CNC ma możliwość swobodnej zmiany parametrów wytwórczych, dostosowując się tym samym do potrzeb biznesowych.

Obróbka CNC w Sacher

Profesjonalna obróbka CNC to domena firmy Sacher, dysponującej nowoczesnym parkiem technologicznym dla obróbki stali i tworzyw sztucznych. Sacher to polskie przedsiębiorstwo o międzynarodowej renomie, które świadczy usługi na rzecz wielu sektorów przemysłowych. Więcej o ofercie przeczytasz na stronie www.sacher-cnc.pl.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *