Aranżacja mieszkań – jak zaprojektować modne wnętrze?

Projektowanie wnętrz to nie tak łatwa sztuka, jak może się wydawać. To nie tylko przyjemności, czyli wybór rozwiązań dekoracyjnych i mebli, ale też m.in. planowanie układu funkcjonalnego wnętrza, inwentaryzacja lokalu czy sprawdzanie instalacji. Jak krok po kroku zaprojektować modne, komfortowe i eleganckie wnętrze? Podpowiadamy!

Są takie wnętrza, które na pierwszy rzut oka są nie tylko modne, ale też luksusowe i wygodne w użytkowaniu. Na taki efekt składa się wieloetapowa praca. Obejmuje ona nie tylko dobór kolorystyki, materiałów wykończeniowych czy wyposażenia, ale też stworzenie układu funkcjonalnego przestrzeni czy dokładne rozmierzenie pomieszczeń. W zadaniach tych pomóc może Ci architekt wnętrz Wrocław, Poznań, Warszawa, Kraków czy innej, mniejszej miejscowości – z pewnością znajdziesz odpowiedniego specjalistę. Chcesz samodzielnie zaaranżować mieszkanie? Sprawdź, jakie kroki wykonać.

Określ potrzeby domowników

Zanim zaczniesz szukać inspiracji wnętrzarskich, zastanów się, jakie są realne potrzeby osób, które będą korzystać z odnowionych wnętrz. Nie gotujecie, bo jadacie na mieście? Warto zmniejszyć przestrzeń kuchenną na rzecz salonu, w którym często przyjmujecie gości. Lubisz czytać przy dziennym świetle? Zaplanuj kącik czytelniczy przy oknie. Dużo czasu spędzasz w sypialni? Pomyśl, jak powiększyć tę przestrzeń.

Zrób inwentaryzację lokalu

Niezbędnym w drodze do modnego i wygodnego wnętrza krokiem jest inwentaryzacja. Polega on na dokładnym obmierzeniu pomieszczeń. Zapisuj, a najlepiej rozrysuj każde pomieszczenie i całe mieszkanie. Zmierz długość i wysokość ścian, powierzchnię podłogi, wnęki, szerokość parapetów, a także oznacz kominy, drzwi, okna, rury od kaloryferów itp. Sprawdź, które ściany są nośne, które można usunąć lub przesunąć.

Zaplanuj funkcjonalny układ pomieszczeń

Przy generalnym remoncie mieszkania możesz zmienić rozmieszczenie pomieszczeń lub „przesuwać” ściany. Zastanów się, jaki układ pokojów byłby najwygodniejszy. Pamiętaj jednak o instalacjach wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych. Nie wiesz, jak to zrobić? Projektant wnętrz zaoferuje Ci pomoc w wyborze najbardziej komfortowego układu pomieszczeń.

Stwórz moodboard i budżet

Przeglądaj projekty architektów wnętrz i poszukaj stylu, który najbardziej do Ciebie przemawia. Zastanów się, jaka kolorystyka Ci odpowiada i jakie materiały wykończeniowe Ci się podobają. Próbki produktów, tkanin, farb, zdjęcia mebli czy wnętrz w Twoim guście umieść na jednej tablicy – realnej lub wirtualnej. Stwórz też budżet remontu i aranżacji wnętrz.

Wyszukaj materiały i wyposażenie

Gdy wiesz, co Ci się podoba, pora wyszukać elementy wyposażenia, dekoracje i materiały wykończeniowe, które będą: odpowiadać Twojemu gustowi, jakościowe, w rozmiarach odpowiednich do wnętrz i w cenie odpowiadającej Twojemu budżetowi.

Znajdź ekipę remontową i nadzoruj prace

Z gotowym planem działania obejmującym układ funkcjonalny pomieszczeń, moodboard, listę produktów i materiałów, a także budżet, skup się na znalezieniu ekipy remontowej. Ustal z nią zakres prac i nadzoruj realizację punktów z tej listy.

Nie masz czasu na samodzielne aranżowanie przestrzeni? Postaw na specjalistów! Aranżacja wnętrz Wrocław i okolice to zadanie, którego podejmie się doświadczony zespół Space Manufacture.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *