Basen rozporowy czy stelażowy – który lepszy do ogrodu?

Wybór pomiędzy modelem stelażowym a rozporowym to najczęstszy dylemat, jaki muszą rozstrzygnąć osoby planujące zakup basenu do ogrodu. Oba rozwiązania mają sporo zalet, niemniej warto wiedzieć, które z nich lepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji.

Baseny stelażowe i rozporowe – czym się różnią?

 

Podstawowa różnica pomiędzy basenami stelażowymi a rozporowymi odnosi się do ich budowy. W przypadku basenów stelażowych głównym elementem konstrukcji jest – jak sama nazwa wskazuje – metalowy stelaż. Jego zadaniem jest usztywnienie ścianek oraz zapewnienie zbiornikowi stabilności. Z kolei baseny rozporowe nabierają odpowiedniego kształtu pod wpływem wody, która jest wlewana przez specjalny otwór. Baseny te nie mają stelaża, a jedynym nadmuchiwanym elementem, w jaki są wyposażone, jest kołnierz stanowiący zakończenie ścianek.

 

Baseny stelażowe i rozporowe – co wybrać?

 

Zakup basenu ogrodowego zależy od różnych indywidualnych przesłanek. Eksperci ze sklepu S-MUMO radzą, aby mieć na uwadze przede wszystkim wielkość ogrodu oraz liczbę i wiek potencjalnych użytkowników. Zarówno baseny stelażowe, jak i rozporowe, są przeznaczone dla wielu osób, przy czym ich rozmiar da się dopasować do konkretnych potrzeb. Na ogół jednak modele rozporowe są mniejsze, w związku z czym świetnie sprawdzają się tam, gdzie na rozstawienie basenu stelażowego nie ma miejsca. Nie bez znaczenia w omawianym kontekście są również możliwości finansowe kupującego. Każdy, komu marzy się model stelażowy, musi się liczyć ze sporym wydatkiem. Co się zaś tyczy modeli rozporowych, są one bardziej przystępne cenowo.

 

Solidna jakość i trwałość to kolejne ważne cechy, jakimi powinny odznaczać się ogrodowe baseny. Intex i inne znane marki gwarantują wysokie walory użytkowe i estetyczne swoich wyrobów bez względu na to, czy chodzi o modele stelażowe, czy rozporowe. Basen zwykle kupowany jest z myślą o długoterminowej eksploatacji, dlatego też nie opłaca się oszczędzać na jakości. Do tego należy pamiętać o odpowiednich akcesoriach.

 

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *