Czy warto kupować używane meble?

O tym, jak kosztowne potrafią być meble wie każda osoba, która kiedykolwiek musiała urządzić swoje mieszkanie od przysłowiowego zera. Bardzo często ze względu na wysokie ceny, jesteśmy zmuszani godzić się na kompromisy. Niestety zakup nowych mebli słabej jakości to krótkotrwała inwestycja. Zamiast decydować się na mniej wytrzymałe materiały w celu ograniczenia kosztów, lepiej wybrać zupełnie inne rozwiązanie – mianowicie meble używane. Dlaczego uważamy, że to dobry pomysł?

Meble używane, czyli wysoka jakość w niższej cenie

Wiele osób kupuje rzeczy używane kierując się ich lepszą jakością w porównaniu z produktami nowymi, dostępnymi w takiej samej lub nawet wyższej cenie. Prawda jest taka, że jeśli dany przedmiot był już przez kogoś użytkowany i nadal dobrze się prezentuje, to możemy przypuszczać, iż jego jakość jest naprawdę wysoka. Warto więc zdecydować się na zakup solidnych, drewnianych mebli, które być może nie pachną już nowością, ale z pewnością będą funkcjonalne i estetyczne jeszcze przez wiele lat również w naszym domu.

Używane produkty to ekologiczne rozwiązanie

Żyjemy w czasach, kiedy produktów nie naprawia się, lecz wyrzuca na śmietnik, aby zaraz potem pójść do sklepu i kupić coś, co również już niedługo wyląduje na tej samej stercie odpadów. Współczesny konsumpcjonizm nie wpisuje się zbyt dobrze w ekologiczne trendy. Zamiast kupować produkty z metkami, warto dawać nowe życie rzeczom starym, lecz utrzymanym w dobrym stanie. Używane to nie zawsze zniszczone czy staromodne. Wiele rzeczy sprzedawanych jest w stanie niemal idealnym. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia używane meble – znajdziemy tam nawet przedmioty zupełnie nowe, sprzedawane ze względu na pomyłkę kupującego lub jako nieudany prezent. Takich ogłoszeń najlepiej jest szukać poprzez serwisy takie jak na przykład Pokato.pl.

Używane meble to meble z duszą

Niektórych nie trzeba zachęcać do zakupu mebli używanych, ponieważ sami poszukują starych sprzętów z tak zwaną duszą, czyli z historią, która nadaje im charakter. Takie przedmioty można odnowić lub zmienić niemal zupełnie, tworząc z nich mebel całkowicie unikatowy. To świetne rozwiązanie, jeśli szukamy czegoś innego, oryginalnego i nie chcemy, aby nasz salon czy kuchnia wyglądały dokładnie tak samo jak pomieszczenia w domach znajomych i sąsiadów. Czasami wystarczy jedno ciekawie tapicerowane krzesło czy zdobiona komoda, aby wnętrze zyskało zupełnie nowy styl. Ogłoszenia sprzedaży używanych mebli to także skarbnica domowego wyposażenia do aranżacji vintage. Jeśli chcemy, aby dany pokój celowo wyglądał „staromodnie”, nie musimy nawet odnawiać takich zużytych mebli.

Odrestaurowanie mebli daje wielką przyjemność

Odmalowanie drewnianych elementów, zmiana koloru lakieru czy obicie używanego mebla nową tapicerką to czynności, do których musimy mieć wielkich zdolności artystycznych. Z kolei efekt takich zabiegów często przerasta oczekiwania. Odnawianie zużytych przedmiotów potrafi dawać ich nowemu właścicielowi wiele radości i przyjemności, a rezultat jest zwykle źródłem satysfakcji. Jeśli nie potrafimy odrestaurować mebla samodzielnie, zawsze możemy poprosić kogoś bliskiego o pomoc lub zlecić usługę fachowcowi. Nawet w połączeniu z kosztami takich zabiegów, zakup używanych sprzętów będzie kosztem niższym, niż kupno nowych produktów z salonu meblowego. Z kolei finalny produkt spełni wszystkie oczekiwania, ponieważ będzie niejako „szyty na miarę”.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *