Do czego pasuje czarna lampa sufitowa?

Czarne lampy sufitowe są niezwykle eleganckie i modne. Doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych, loftowych, industrialnych, skandynawskich, ale też tradycyjnych czy minimalistycznych. Stanowią doskonały element dekoracyjny i perfekcyjnie przełamują wystrój w jasnych barwach. Jak dopasować czarną lampę sufitową, by była prawdziwym strzałem w dziesiątkę?

Nowoczesne lampy sufitowe czarne – rodzaje

Czarne lampy sufitowe są na tyle modne i uniwersalne kolorystycznie, że pasują niemal do wszystkich rodzajów wnętrz. Podczas wyboru należy więc kierować się głównie designem, kształtem oraz wielkością lamp. W takich pomieszczeniach jak łazienka, przedpokój czy kuchnia, dobrym rozwiązaniem będzie czarne oświetlenie punktowe lub w formie zawieszanej tuż pod sufitem. Może to być również plafon lub kilka punktów świetlnych umieszczonych na jednej listwie. W pomieszczeniach z utrudnionym dostępem do światła dziennego sprawdzą się również reflektory kierunkowe w czarnych obudowach.

W jadalni, salonie czy gabinecie natomiast można postawić na pokaźniejsze, bardziej dekoracyjne modele. Nad stołem sprawdzą się nowoczesne lampy sufitowe czarne, które mogą być również wiszące w sposób niesymetryczny, np. gdy składają się z trzech takich samych, pojedynczych kostek czy tub zawieszanych na kablu.

Czarne lampy sufitowe a wystrój wnętrza

We wnętrzach loftowych, nowoczesnych czy industrialnych świetnie sprawdzą się czarne lampy druciane lub z geometrycznymi kloszami. W salonie natomiast doskonale prezentować się będzie pokaźna lampa z kloszem w stylu filmowego reflektora lub tzw. pająk z podwieszanymi kablami. Pasować tu będą również metalowe oprawy wykończone od wewnątrz w kolorze złota czy miedzi lub lampy z charakterystycznymi stylowymi żarówkami pozbawionymi kloszy.

W pomieszczeniach klasycznych dobrze wyglądać będą plafony, a tam, gdzie króluje połysk i styl glamour, doskonale sprawdzą się wieloramienne żyrandole z ozdobnymi abażurami oraz podwieszane elementy z kryształów. Styl skandynawski świetnie uzupełnią klosze materiałowe oraz geometryczne, także w połączeniu czerni z bielą oraz szarością.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *