Drabina na dach? Tylko w Crynoline

Drabina ewakuacyjna na dach pełni wiele funkcji w tym zapewnia bezpieczne wejście na dach, a jej montaż regulują określone normy. W jakich przypadkach znajduje zastosowanie? Czym się charakteryzuje? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Drabiny ewakuacyjne

Drabiny na dach znajdują zastosowanie przede wszystkim w większych budynkach inwestycyjnych, użyteczności publicznej, gdzie pełnią funkcję ewakuacyjną. Bezpieczne zejście i wejście na dach w przypadku sytuacji kryzysowych ma niezwykle istotne znaczenie dla wszystkich osób znajdujących się w budynku. Montaż takiej konstrukcji umożliwia także wykonywanie prac konserwujących na wysokościach, czy przeprowadzenie inspekcji oraz ułatwia dostęp do maszyn.

Normy dotyczące drabin na dach

Informacje o tym, jaki rodzaj drabiny oraz jakiej wysokości konstrukcje zastosować określają normy i przepisy. Jeśli długość drabiny przekracza 3 metry, konstrukcja powinna być wyposażona w kosz ochronny. W ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo użytkowania – w przypadku utraty równowagi, kosz chroni przed upadkiem. Minimalna szerokość drabiny pionowej z koszem wynosi 50 cm, a samego kosza – 80 cm. Drabiny Crynoline są zgodne z wszelkimi polskimi normami i zasadami BHP. Drabina wysyłana jest w elementach konstrukcyjnych, dzięki czemu jej montaż jest niezwykle łatwy i prosty.

Jaka wymogi powinna spełniać drabina na dach?

Drabina ewakuacyjna jest produktem przeznaczonym do montażu na zewnątrz, dlatego ważne jest, aby była przystosowana do działań warunków atmosferycznych. Przede wszystkim powinna być:

  • odporna na warunki atmosferyczne i zmianę temperatur,
  • wyposażona w odpowiednio szeroki kosz i stopnie,
  • wyposażona w stopnie z funkcją antypoślizgową,
  • wykonana ze solidnych materiałów.

Oferta sklepu przewiduje drabiny aluminiowe, stalowo-aluminiowe, anodowane, ocynkowane i nierdzewne. Drabiny bez kosza ochronnego odporne są na korozje – nie wymagają konserwacji.

W przypadku dodatkowych pytań warto skierować się z prośbą o pomoc do personelu sklepu, wyposażonego w specjalistyczną wiedzę. W sytuacji, kiedy chodzi o bezpieczeństwo, lepiej postawić na sprawdzony i trwały produkt, który został przystosowany do przepisów i uwzględnia zasady bezpieczeństwa pracy. W ten sposób zagwarantujesz sobie nie tylko solidną konstrukcję, ale też zwiększysz komfort swojej pracy.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *