Funkcjonalna kuchnia w Warszawie – jak urządzić?

Marzysz o tym, żeby odmienić aranżację kuchni i sprawić, żeby była bardziej praktyczna na co dzień? A może urządzasz to pomieszczenie po raz pierwszy i szukasz ciekawych pomysłów na funkcjonalne wnętrze? Stworzenie wygodnej przestrzeni do przygotowywania posiłków to nie lada wyzwanie! Sprawdź, jak urządzić funkcjonalną kuchnię, w której gotowanie i pieczenie staną się prawdziwą przyjemnością.

Kuchnia stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które „gości” nie tylko rodzinę, ale także bliskich przyjaciół i znajomych. Dlatego podczas jej urządzania warto postarać się, aby uczynić to miejsce wyjątkowym, a przy tym zachować jego funkcjonalność.

 

Urządzanie funkcjonalnej kuchni w Warszawie – od czego zacząć?

Aby móc zaaranżować praktyczną kuchnię, należy najpierw dobrze zaplanować cały proces. Podstawa to dokonanie pomiarów. Dzięki nim można określić, jakie meble wypełnią przestrzeń i w jakim układzie. Bez projektu bardzo łatwo o popełnienie błędu i zamówienie wyposażenia, które zwyczajnie nie zmieści się w wybranym miejscu. Obecnie w wielu salonach meblowych można zaprojektować idealne i dopasowane do potrzeb kuchnie. W Warszawie zrobisz to np. w galerii wnętrz Home Concept. Jej ofertę znajdziesz na stronie https://homeconcept.com.pl/warszawa/kategorie_produktow/kuchnia-i-agd/.

To centrum wyposażenia wnętrz jest wyjątkowym miejscem, gdzie znajduje się wiele salonów z elementami wykończeniowymi i wyposażeniem przeznaczonym do domów i mieszkań. Wiele nietuzinkowych propozycji znajdą też ci, którzy chcą urządzić kuchnię.

 

Meble do funkcjonalnej kuchni – jakie wybrać?

Dobre wyposażenie kuchenne jest bardzo ważne. Od niego zależy np. to, czy wszystkie potrzebne sprzęty zmieszczą się w pomieszczeniu, a także czy codzienne gotowanie będzie przyjemne.

Oto najważniejsze zasady, jakimi się kierują fachowcy podczas dobierania mebli do kuchni.

  1. Blat powinien mieć szerokość co najmniej 50-60 cm, jednak im szerszy, tym lepiej – niektórzy polecają nawet modele o głębokości do 80 cm! Dzięki temu można mieć pewność, że wszystko się na nim zmieści.
  2. Dolne szafki powinny mieć blat na wysokości bioder użytkownika – zazwyczaj jest to od 85 do 90 cm. Jednak jeśli domownicy są bardzo wysocy, poleca się nawet meble o wysokości 95 cm!
  3. Trzeba zachować trójkąt roboczy pomiędzy lodówką, zlewem i kuchenką – największa odległość powinna dzielić lodówkę i kuchenkę, a najmniejsza – zlew i kuchenkę. Dzięki temu poruszanie się po kuchni będzie bardzo łatwe.

Ważne jest także to, żeby w meblach było dużo szuflad. Są one praktyczniejsze niż półki, zapewniają dostęp do zawartości bez schylania się i łatwiej jest w nich utrzymać porządek.

 

Modna kuchnia w Warszawie – w jakim stylu ją urządzić?

Podczas urządzania funkcjonalnej kuchni, nie wolno zapominać o estetyce. Sposób, w jaki zaaranżujesz przestrzeń, wpłynie na to, jak będziesz się tam czuć. Zastanawiasz się, na jaki styl się zdecydować?

  • Do małych kuchni polecane są zwłaszcza minimalistyczne zestawy mebli w jasnych kolorach, które optycznie rozjaśniają wnętrze. Dzięki prostym frontom, brakowi uchwytów i małej ilości ozdób całość wygląda schludnie i elegancko.
  • W dużych kuchniach można zaszaleć z meblami w odważnych, ciemnych kolorach, np. w stylu loftowym lub nowoczesnym. Czarne, grafitowe lub hebanowe wyposażenie da wrażenie głębi i wywoła efekt WOW u każdego gościa. Do tego wyglądają bardzo gustownie i elegancko!

Jednak to nie jedyne możliwości. W galerii kuchni w Warszawie znajdziesz także szereg klasycznych propozycji, które urzekną niejednego fana tradycyjnych aranżacji.

 

Pamiętaj! W kuchni spędza się nawet kilka godzin dziennie. Dlatego zadbaj o to, aby ten czas przebiegał w przyjemnej atmosferze. Pozwoli na to świadomie zaplanowana aranżacja. Stwórz ją wspólnie z ekspertami!

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *