Funkcjonalność? A może estetyka? Na co zwrócić uwagę kupując szafki łazienkowe?

Ułatwiają utrzymanie porządku w łazience oraz zwiększają walory estetyczne wnętrza. Szafki łazienkowe, gdyż o nich mowa, stanowią integralny element wyposażenia każdego pokoju kąpielowego – niezależnie od jego wymiarów. Odpowiednio dobrane uprzyjemnią codzienne korzystanie, pozwalając w maksymalny sposób zagospodarować dostępną przestrzeń.

Funkcjonalność przede wszystkim…

Szafki łazienkowe, które możesz kupić np. na stronie: https://sanitti.pl/oferta/szafki-lazienkowe/, skrywają w sobie wiele zalet. I nie są to bynajmniej jedynie walory estetyczne (choć tych ciężko im odmówić). Ich obecność umożliwia ukrycie mało estetycznych elementów instalacyjnych, takich jak syfon. Co więcej, stanowią podręczną przestrzeń do przechowywania. W szafkach łazienkowych bez trudu pomieszczą się artykuły kosmetyczne i higieniczne, a także środki czyszczące. W efekcie, korzystanie z niej jest bardzo wygodne, gdyż wszystkie niezbędne przedmioty można mieć w zasięgu ręki.

Wybieramy szafkę łazienkową pod umywalkę – o czym pamiętać?

Pierwszym, niejako najważniejszym czynnikiem jest fakt, że szafka łazienkowa musi pasować do posiadanej umywalki. W przypadku modeli wpuszczanych w blat, jest to szczególnie ważne. Oczywiście, najlepszym i zarazem najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie jej zakup w komplecie z umywalką. Wyeliminuje to niepotrzebny stres i komplikacje spowodowane błędnymi decyzjami oraz będzie gwarancją, że cała aranżacja zyska na spójności i harmonii.

Kolejnym czynnikiem jest decyzja, czy szafka łazienkowa ma być z szufladami, czy drzwiczkami. Oba rozwiązania są bowiem chętnie wykorzystywane przez producentów. Jednak ostateczny wybór jest uzależniony od indywidualnych preferencji. W sytuacji, gdy szafka ma być używana jako schowek na kosmetyki czy akcesoria higieniczne, lepszym wyborem będzie model z szufladami. Z kolei, szafka z drzwiczkami stanie się nieocenionym elementem wyposażenia łazienkowej przestrzeni, jeśli będzie przeznaczona do przechowywania środków czyszczących.

Biała, czarna, a może ze zdobieniami?

Choć funkcjonalność szafki łazienkowej jest jednym z podstawowych aspektów determinujących jej wybór, nie można zapominać o walorach estetycznych. Jej kolor musi bowiem być dopasowany do całego wystroju. Dlatego w ofercie wielu marek dominują białe meble, które ze względu na uniwersalny wygląd, będą pasowały do każdego wnętrza. Z sukcesem odnajdą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych stylistykach. Kolejną propozycja są meble w kolorze czarnym – idealne do łazienek w minimalistycznym wydaniu lub te ozdobione kryształkami – w sposób szczególny zarezerwowane dla wnętrz w stylu glamour.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *