Jak dobrać idealną kanapę do salonu?

Urządzanie salonu z pewnością wymaga odpowiedniego doświadczenia, a także sprecyzowania swoich pomysłów i wizji. Nie da się ukryć, że to jeden z najtrudniejszych etapów urządzania swojego wnętrza, gdyż- szczególnie w przypadku salonów- chcemy by były one najbardziej reprezentacyjnym miejscem naszego domu czy mieszkania. Wobec tego najważniejszym meblem staje się w nim wygodna kanapa, która pomieści zarówno gości jak i domowników, a także zapewni im niezwykle komfortowy wypoczynek. Jednak jak dobrać kanapę odpowiednio do salonu?

Producent kanapy i jej rozmiar

Zanim zdecydujemy się na dopasowanie jakiejkolwiek kanapy do naszego wnętrza, trzeba przede wszystkim sprawdzić jej producenta. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż każda kanapa jest meblem, który ma w naszym salonie posłużyć nam przez co najmniej kilka- kilkanaście lat. Z pewnością nie chcemy, by mebel ten był wykonany z materiałów niskiej jakości, które z pewnością nie wytrzymają nawet kilku miesięcy. Warto więc stawiać na producentów, którzy działają w przemyśle meblarskim już dość długo, a także cieszą się nienaganną opinią wśród swoich klientów jak np. meblekukulka.pl. Producent ten dokłada wszelkich starań, by kanapa była solidna i trwała, a także przez długi czas zachowywała swoje estetyczne walory. Kolejną niezwykle istotną kwestia jest rozmiar wybranej przez nas kanapy. Niewielkie salony niestety nie powinny być ozdobione pokaźną kanapą, na której zmieści się co najmniej 5 osób. Sprawią one bowiem, że wnętrze będzie optycznie zmniejszone, a także mocno przytłoczone przez ten mebel. Do niewielkich salonów najlepiej jest dopasować kanapę narożną- o ile jest taka możliwość- co pozwoli optymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy wolnej przestrzeni. W przypadku salonów o pokaźnym metrażu, z powodzenie można wybierać meble o wiele większe. Świetnym zabiegiem jest ustawienie dużej kanapy na środku salonu, na przeciwko telewizora, co pozwala na oddzielenie sfery wypoczynku od reszty pomieszczenia.

Kanapa dopasowana do istniejącej aranżacji

Kolejną niezwykle istotną kwestią przy doborze kanapy do salonu, jest dopasowanie jej stylu do już istniejącej aranżacji. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostało wykończone nasze wnętrze. Czy dominuje w nim styl retro lub klasyczny? Wówczas warto wybierać kanapy z elementami wykończeniowymi z majestatycznego, lakierowanego drewna. Jeśli z kolei dominuje styl minimalistyczny lub glamour, wówczas kanapa powinna być maksymalnie prosta i pozbawiona dodatkowych ozdób. Następnie możemy zwrócić uwagę na jej kolor. Można zdecydować się na kompozycje, w której kolor kanapy będzie idealnie dopasowany do koloru ścian lub koloru, który dominuje we wnętrzu. Idealnie sprawdza się to w przypadku salonów urządzony zgodnie z ideą boho lub klasyczną. Niemniej jednak wnętrza nowoczesne mogą postawić na kanapę, która będzie mocnym i wyraźnym akcentem kolorystycznym, który wyróżni się na tle całej aranżacji lub będzie dopasowana pod kolor dodatków. Sprawi to, że wnętrze nabierze dodatkowego charakteru.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *