Jak dopasować grzejniki do aranżacji wnętrza?

Wielu inwestorów już na etapie projektowania domu zastanawia się nad kwestią designu grzejników. Na szczęście toporne żeliwne grzejniki, które szpeciły nawet najbardziej dopracowane aranżacje, odeszły już do lamusa. Dziś triumfy święcą dekoracyjne grzejniki, które nie tylko idealnie spełniają swoją funkcję, ale stanowią też mocny punkt aranżacji. Opowiemy o nich więcej w naszym artykule. 

Jak dobrać grzejniki do aranżacji wnętrza?

Wielu właścicieli domów stawia dziś na innowacyjne i nowoczesne rozwiązania, takie jak rekuperacja (więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://vasco.eu/pl/rekuperacja). Grzejniki kojarzą się natomiast z czasem słusznie minionym. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są designerskie grzejniki, które dopełnią nawet modernistyczne wnętrza. Zerknij tutaj, by zapoznać się z poszczególnymi modelami grzejników: https://vasco.eu/pl/grzejniki.

Możesz zdecydować się na grzejniki, nawiązujące stylem do tradycyjnych kaloryferów (czyli takich z żeberkami). Takie rozwiązanie wprowadzi do wnętrza nieco przytulności. Sprawdzi się w przypadku klasycznej aranżacji, a także wtedy, gdy chcesz uzyskać sielski klimat (na przykład w stylu prowansalskim, rustykalnym itp.). Z drugiej jednak strony masywny klasyczny grzejnik doskonale wkomponuje się w surowe wnętrze, urządzone w stylu industrialnym. Nie musi to być tradycyjny model, umieszczony pod oknem. Do wyboru masz także wysokie i smukłe grzejniki pionowe.

W ofercie producenta znajdziesz także grzejniki, które na pierwszy rzut oka w ogóle ich nie przypominają. Można by stwierdzić, że to tylko nowoczesna i oryginalna ozdoba. Takie grzejniki świetnie rozprowadzają ciepło, a ponadto są niezwykle funkcjonalne. Dla przykładu: pomiędzy ścianą a grzejnikiem mogą się znajdować praktyczne półki, co znajduje zastosowanie chociażby w łazience.

Rodzaj pomieszczenia a grzejnik 

Wybierając odpowiednie grzejniki, musisz się zastanowić nad przeznaczeniem pomieszczenia. W łazience i przedpokoju sprawdzą się smukłe i wysokie pionowe grzejniki. Taki dekoracyjny grzejnik możesz umieścić także w salonie – będzie wówczas wyglądał jak efektowna ozdoba na ścianę.

Warto nadmienić, że taki wysokie pionowe grzejniki optycznie powiększają wnętrze. Świetnie wkomponują się także w nietypowy układ pomieszczenia – można je zamontować na przykład na ścianie pomiędzy dwoma wysokimi oknami lub na niewielkim wolnym fragmencie ściany. Z kolei grzejniki pionowe najczęściej montuje się pod oknem, ale zdecydowanie różnią się one designem od topornych kaloryferów, jakie znamy sprzed lat.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *