Jak legalnie pozbyć się sprzętu RTV i AGD?

Wyrzucanie zużytego lub uszkodzonego sprzętu RTV i AGD do pojemników na odpady komunalne jest zabronione z kilku powodów. Pierwszym z nich są gabaryty. Wystarczy, że kilka osób wrzuciłoby do kontenera lodówkę lub kuchenkę gazową i nie byłoby miejsca na odpady komunalne. Drugim, zdecydowanie ważniejszym powodem jest zawartość szkodliwych substancji w sprzęcie RTV i AGD. Chcąc legalnie i bezpiecznie pozbyć się sprzętu tego typu, warto skorzystać usług profesjonalnych firm oferujących wywóz gabarytów. Jak to wygląda w praktyce?

Legalny wywóz sprzętu RTV i AGD

Każde urządzenie charakteryzuje się określoną żywotnością. Dotyczy to zarówno sprzętu RTV, jak i AGD, bez względu na ich cenę. Najczęściej te urządzenia są wymieniane w trakcie remontu. Wówczas powstaje pytanie co z nimi zrobić? Najprostszą i najszybszą metodą jest zamówienie kontenera na odpady.

  • Wywóz gabarytów świadczony przez specjalistyczne firmy to elastyczna usługa, pozwalająca dopasować nie tylko konkretną wielkość kontenera, ale również datę i godzinę odbioru. Szczególnie doceniają to osoby, które dysponują małą ilością wolnego czasu i mogą uczestniczyć w załadunku odpadów wyłącznie w wybranych godzinach, w określone dni w tygodniu.
  • Zamawiając kontener, przede wszystkim należy dokładnie określić jego wielkość. Jeżeli wahamy się między większym a mniejszym modelem, zawsze warto wybrać większy. Takie podejście sprawia, że unikniemy dodatkowych kosztów z zamawianiem kolejnego kontenera.

Korzystając z usług specjalistycznych firm mamy pewność, że odpady RTV i AGD trafią do dobrze zabezpieczonego miejsca. Wybrane elementy zostaną ponownie wykorzystane, natomiast pozostałe nie będą zagrażać środowisku naturalnemu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nawet niewielka ilość niebezpiecznych substancji może zatruć powietrze, glebę lub wody gruntowe na wiele lat.

Wywóz gabarytów – dodatkowe informacje

Warto pamiętać, że jeżeli odbiór odpadów będzie realizowany z trudno dostępnego miejsca, należy poinformować o tym osobę przyjmującą zlecenie. Dotyczy to m.in. wąskich bram kamienic i innych przejazdów wymagających użycia np. mniejszych pojazdów. Firmy oferujące wywóz gabarytów odbierają odpady zarówno od osób prywatnych, jak i od firm. Jeżeli potrzebujemy wywieźć dużą liczbę sprzętu RTV i AGD, również trzeba poinformować o tym fakcie pracownika infolinii. Po załadowaniu kontenera, odpady są zabezpieczane m.in. za pomocą lin. Takie podejście gwarantuje, że zostaną na swoim miejscu do momentu rozładunku.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Opróżnianie Pomieszczeń – wywóz gabarytów Kraków.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *