Jak należy urządzić salon wraz z aneksem kuchennym?

Zachowajmy kontrast.

Gdy urządzamy przestrzeń wielofunkcyjną salonu, który jest połączony z kuchennym aneksem musimy zastanowić się nad samym sposobem podzielenia przestrzeni otwartej na tą kuchenną oraz na strefę wypoczynku. Chodzi o to, aby design był spójny i obie te części łączył w jedną całość. Urządzenie danej przestrzeni najlepiej rozpocząć od opracowania projektu podziału mebli jak i także przestrzeni. Po ustaleniu wszelkich szczegółów musimy pomyśleć o wybraniu koloru do salonu. Musimy się zastanowić nad kolorystyką mebli, stylem mebli oraz wyborem już konkretnych kuchennych sprzętów. Salon z kuchennym aneksem znajdujący się w bloku to nic innego jak często spotykana tak zwana konfiguracja przestrzeni. W przypadkach takich mamy bardzo ograniczoną przestrzeń. Musimy zatem zadbać o zachowanie:

– zasad funkcjonalności,

– zasad ergonomii.

Wielu architektów preferuje raczej kolorystykę jednolitą strefy wypoczynkowej oraz strefy kuchennej. To rozwiązanie stosować można na przestrzeniach zarówno większych jak i także mniejszych. Z tymi mniejszymi do czynienia mamy właśnie w bloku. Dla dużego urozmaicenia stylizacji konkretnych pomieszczeń, pomyśleć warto o wprowadzenia pewnego rodzaju kontrastów w kolorystyce stref poszczególnych. Oczywiście wybór konkretnego koloru zależy od preferencji indywidualnych. Preferencje indywidualne nie podlegają dyskusji. Świetnie jest jednak zastosować kontrast o bardzo różnym natężeniu.

Bardzo ważna – granica strefy.

Salon z aneksem kuchennym charakteryzuje się brakiem ścianki. Jednak w inny sposób pomieszczenia te jak najbardziej mogą być rozdzielone. Najczęściej jest to graniczna linia na podłodze. Kładziemy w dany sposób panele czy też parkiem w salonie, a w części kuchennej zaś terakotę. Inny sposób to zabudowa kuchenna, która jest w układzie litery „G”. W tej metodzie przez półwysep tworzy się pewnego rodzaju murek pomiędzy dwoma strefami. W części dolnej półwysep z łatwością pomieści szuflady oraz szafki do przechowywania, a blat zaś sprawdzi się jako idealne miejsce do wydawania posiłków w jadalnej części. Blat może także posłużyć jako stół. Wystarczy bowiem, że do niego dostawimy chociażby krzesła barowe. Gdy jesteśmy osobami, którymi nie zależy na szafkach dodatkowych, a zdecydowanie bardziej preferujemy duży stół, to także spełni się świetnie w roli pewnego rodzaju łącznika strefy wypoczynku oraz przygotowywania posiłków. Wówczas warto się zdecydować na model, który wzorniczo będzie pasował do kuchennych mebli, a do tego łączył się ze stylem, w którym jest salon.

Wszechobecny bałagan?

Bardzo oczywiste jest to, że dzienna strefa być musi zawsze gotowa do pokazania gościom. Nikt nie chce się przecież spalić ze wstydu z powodu wszechobecnego bałaganu przez rodziną, przyjaciółmi czy też sąsiadami. Nie zdajemy sobie bardzo często sprawi, że bałagan w kuchni jest wynikiem błędnie zaplanowanych szafek kuchennych. Kuchnia, a właściwie szafki kuchenne muszą być odpowiednio zaplanowane. Najlepiej mieć osobne szafki na patelnie i osobne szafki na garnki. Do tego osobne miejsce na talerze, szkło czy też sztućce. Nie zapominajmy o artykułach sypkich, przyprawach, kawie, herbacie oraz całej macie innych produktów, z których korzystamy w zasadzie na co dzień. Przy odpowiedniej specjalizacji odkładanie rzeczy oraz sprzątanie staje się w pewnym stopniu automatyczne. Do tego widok z salonu należy do naprawdę przyjemnych.

Nie zapomnijmy o stole.

Gdy dobieramy stół do naszego salon z kuchennym aneksem, nie możemy zapominać o zachowaniu konkretnych proporcji. Stół zbyt duży w przestrzeni małej zdecydowanie obniży samą ergonomię jak i także komfort naszego mieszkania. Gdy szukamy odpowiedniego mebla musimy zachować umiar. Rozwiązaniem świetnym okażą się rozkładane stoły. Dzięki nim zaoszczędzimy w codziennym użytkowaniu naprawdę masę przestrzeni. Nie możemy jednak zapomnieć o krzesłach dodatkowych. Będziemy je musieli przechowywać w jakiś innych pomieszczeniach. Gdy dobieramy design oraz kolorystykę mebli, to kierować się powinniśmy spójnością wystroju całej przestrzeni, która stanowi salon z kuchennym aneksem. Zależnie od rozkładu przestrzeni, wielkości oraz preferencji indywidualnych można wybrać jeden z kilku rodzajów stołów. Do wyboru mamy:

– stół owalny,

– stół okrągły,

– stół prostokątny

– stół kwadratowy.

Podsumowanie.

Na pewno salon z aneksem kuchennym jest modnym rozwiązaniem, które w dzisiejszych czasach cieszy się naprawdę sporą popularnością. Najczęściej jest stosowane w jednorodzinnych domach bądź apartamentach. Wówczas mamy większe pole do popisu. Jednak mieszkanie w bloku nie oznacza, że nie możemy posiadać salonu z aneksem kuchennym. Oczywiście, że możemy. Musimy się jednak liczyć z tym, że mamy mniej miejsca i wszystko musi być inaczej rozpracowane, a niżeli w przypadku większych metraży. Mniejsze nie oznacza gorsze. Zastosowanie kontrastu jest jak najbardziej na miejscu, ale jednak oba style części wypoczynkowej oraz części kuchennej muszą być w miarę spójne. Wówczas osiągniemy fajne, klimatyczne oraz przytulne pomieszczenie. Nie powinniśmy także oszczędzać na meblach kuchennych czy też wypoczynkowych. Mebli nie kupujemy co roku. Zainwestujmy więc w coś lepszego, a na pewno będziemy zadowoleni z wykonania oraz przede wszystkim z trwałości wszystkich elementów.  Odpowiednie zaprojektowanie oraz przemyślenie pewnych rozwiązań gwarantuje nam pełne zadowolenie oraz komfort w przygotowaniu oraz spożywaniu posiłków.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *