Jak urządzić garderobę w przedpokoju? Podpowiadamy

Przedpokój to wizytówka mieszkania i pierwsze pomieszczenie, które widzą wchodzący goście. Dlatego jego aranżacja powinna zostać przemyślana i starannie przygotowana. Wiele osób pragnie urządzić przedpokój w sposób funkcjonalny, elegancki oraz gustowny. Coraz częściej przedpokój służy jako garderoba. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i pozwoli na przechowywanie wielu potrzebnych rzeczy w jednym miejscu, stając się jednocześnie przestrzenią o wyjątkowych walorach wizualnych. Jak ją stworzyć? Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób urządzić garderobę w przedpokoju, aby stała się szykownym i funkcjonalnym miejscem.

Jakie wybrać meble do przedpokoju?

Dobór mebli do przedpokoju musi być przemyślany. Odkryte regały i drążki z wieszakami mogą wyglądać nieestetycznie, sprawiając wrażenie bałaganu. Dlatego świetnym rozwiązaniem okazuje się zabudowana szafa na przedpokoju z frontami.

W zależności od możliwości lokalowych bardzo praktycznym rozwiązaniem okazuje się garderoba narożna – świetnie sprawdzą się tu szafy z kolekcji Arti dostępne w ofercie sklepu internetowego Marmex. To doskonałe rozwiązanie do przestronnych pomieszczeń. Fronty imitujące kolor naturalnego drewna pozwalają stworzyć wiele niebanalnych aranżacji stylistycznych, między innymi: vintage, retro, boho, skandynawskich, industrialnych, modernistycznych, na tradycyjnych skończywszy.

Jakie wybrać meble do przedpokoju, jeśli pomieszczenie ma niewielkie rozmiary? Można zdecydować się na szafy z frontami w kolorze śnieżnej bieli. Przykładem okazują się meble z kolekcji System Smart z białymi frontami. Jasna kolorystyka nie tylko optyczne powiększy małe pomieszczenie, lecz również pozwoli stworzyć niesamowity efekt wizualny. Urządzając garderobę w przedpokoju, można wybrać szafy z lustrami na frontach, które nie tylko zwiększą optycznie wnętrze, lecz również okażą się bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

O czym należy pamiętać urządzając garderobę w przedpokoju?

Wybierając meble do przedpokoju służące jako element garderoby, należy pamiętać nie tylko o ich walorach estetycznych i dopasowaniu właściwych rozmiarów do powierzchni wnętrza, lecz także o przeznaczeniu danego mebla. Jeżeli szafa na przedpokoju ma służyć do przechowywania płaszczy i kurtek z różnych sezonów, powinna zostać wyposażona w drążki z wieszakami. Warto zadbać o posegregowanie elementów garderoby według sezonów w poszczególnych przegródkach. Ponadto w szafie garderobianej powinno znaleźć się oddzielne miejsce na dodatki, takie jak szale, rękawiczki, apaszki, chusty, czapki i kapelusze.

W niektórych szafach garderobianych jest miejsce na buty, laczki i kapcie. Jeżeli takiej przestrzeni nie ma, wówczas warto wybrać dodatkową szafkę na obuwie, nad nią można powiesić lustro, a obok umieścić krzesło, pufę lub inny mebel do siedzenia, aby ułatwić zakładanie i zdejmowanie butów.

Jeśli chodzi o meble do przedpokoju, bardzo praktycznym rozwiązaniem okazuje się wykorzystanie produktów wielofunkcyjnych. Przykładem jest kufer Olier, na którym można usiąść, a w jego wnętrzu umieścić rozmaite przedmioty. Podobnie szafki z serii Hyga lub Blanco, służące jako siedzisko, a jednocześnie posiadające miejsce potrzebne do schowania butów lub innych przedmiotów.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *