Jak urządzić mini bar w domu?

Po co wychodzić z domu do baru, skoro można urządzić mini bar w domu? Warto uwzględnić to na etapie projektowania wyposażenia swojej kuchni, aby w przyszłości móc tylko zadbać o wybór odpowiednich dodatków!

Co jest niezbędne w domowym mini barze?

Aby urządzić w swoim mieszkaniu coś w rodzaju baru, nie potrzebujesz wcale dużo miejsca. Wiele osób wykorzystuje do tego celu wolną przestrzeń pomiędzy salonem a aneksem kuchennym, nawet w kawalerce! W ciągu dnia taka lada barowa i krzesła mogą być wygodnym miejscem do spożywania posiłków czy porannej prasówki, a wieczorami zmieniać się w miejsce, przy którym będziesz w towarzystwie przyjaciół serwować i pić kolorowe drinki i kibicować swoim na meczu w telewizji!

Czego potrzebujesz? Z pewnością wysokiego stolika – wystarczy taki na dwie osoby, w końcu w pubach przy ladzie również nie ma zbyt wiele miejsca. Do tego należy zakupić koniecznie hokery – wysokie krzesła z podpórkami na stopy. Dostępne w Radochach Gospochy gotowe komplety (stoły i krzesła kuchenne) zaprojektowane właśnie z myślą o takim domowym mini barze z pewnością spełnią oczekiwania niejednej osoby, która marzy o tym, by swój ulubiony irlandzki pub przenieść, choćby umownie, do własnego mieszkania. A co oprócz stołu i krzeseł? Przyda się też miejsce do przechowywania alkoholi, na przykład tradycyjny barek, witryna, za którą można chować butelki i szkło, albo stojak na wina. Jeśli masz możliwość, zainstaluj nad stołem odpowiednie, klimatyczne oświetlenie. Wtedy wystarczy tylko zgasić główne światło, włączyć barową lampkę, włączyć muzykę i gotowe!

Jaki styl mebli do domowego baru wybrać?

Hokery oraz komplety stoły i krzesła kuchenne to bardzo szeroka gama produktów, spośród których można wybierać naprawdę długo. Jednak mini bar chcesz mieć tylko jeden. Dlatego zastanów się dobrze, jaki ma być charakter Twoich mebli. Ciężki, klasyczny, niczym z klubu dla angielskich gentlemanów, czy może lekki, nowoczesny, pełen koloru i futurystycznych form? Zdecydowanie warto postawić na nowoczesne rozwiązania, takie jak obrotowe siedziska z regulowaną wysokością – dzięki nim w Twoim barze znajdą wygodne miejsce do siedzenia również goście o różnym wzroście. Możesz zdecydować się również na krzesła o wygodnych, tapicerowanych siedziskach, które będą prezentowały się niezwykle elegancko, niczym w luksusowym lobby barze w hotelu.

A stół? Postaw na prosty, niezbyt szeroki mebel, który nie będzie zajmował wiele miejsca – ot, tylko tyle, by można było na nim postawić kieliszki z drinkami i przekąski. Wybierając taki mini bar w swoim domu, zyskujesz świetne miejsce do przyjmowania przyjaciół nawet w mieszkaniu o niewielkim metrażu! Nie musi to być miejsce do codziennego spożywania posiłków – jadalnię warto urządzić nieco dalej. Mając taki mini bar, możesz zadbać już tylko o przytłumione światło, nastrojową muzykę, drinki i zapraszać znajomych, by miło spędzić u Ciebie wieczór bez potrzeby wychodzenia na miasto! Z pewnością przyjaciele docenią to, zwłaszcza w chłodny jesienny wieczór, kiedy nieszczególnie chce się opuszczać ciepłe cztery kąty.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *