Jak wybrać idealny zlew do kuchni?

Urządzanie kuchni wiąże się z wieloma ważnymi decyzjami, takimi jak wybór mebli i akcesoriów, jednak jedną z ważniejszych rzeczy w całym pomieszczeniu jest zlewozmywak. To, jaki model wybierzemy, będzie miało wpływ na komfort w trakcie przygotowywania posiłków i sprzątania po ich konsumpcji. Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę, zanim znajdziesz idealny model dla siebie.

Zlewozmywak – jaki i dlaczego wybrać?

Zanim zaczniemy wybierać zlewozmywaki, dobrze jest mieć zaprojektowaną kuchnię. Inne propozycje sprawdzą się bowiem, gdy zdecydujemy się na aranżację ze zmywarką, co innego należy rozważyć w sytuacji, gdy z niej zrezygnujemy. Ogromne znaczenie ma bowiem rozmiar wybranego modelu – im większy, tym wygodniej będzie go użytkować. Nieduże, jednokomorowe zlewy to doskonały pomysł, gdy zakładamy, że mycie przebiegać będzie wyłącznie przy użyciu zmywarki, a sam zlew służyć będzie głównie do przemywania pożywienia, czy napełniania garnków wodą. Dostępne są klasyczne, kwadratowe lub prostokątne propozycje, które sprawdzą się w klasycznych aranżacjach, ale znaleźć można także oryginalne, okrągłe wzory. Jeśli jedna komora jest dla nas wystarczająca, można zastanowić się nad zlewozmywakiem z dodatkowym ociekaczem, przydatnym do osuszania mokrych naczyń.

Oprócz rozmiaru dobrze jest zwrócić uwagę na rodzaj montażu zlewu. Wśród dostępnych rozwiązań najmodniejsze są propozycje wpuszczane w blat, które idealnie dopasowują się do mebli w zabudowie, ale dostępne są również modele nakładane. Dobrze jest też przemyśleć kwestię baterii, którą planujemy zamontować w naszej kuchni. Niektóre zlewozmywaki wymagają bowiem zastosowania wzorów naściennych, inne natomiast mają specjalnie przygotowany otwór pod baterię stojącą. Sporym zainteresowaniem cieszą się także te, obok których instaluje się baterię stojącą wpuszczoną w blat tak samo, jak zlew.

Zlew – wszystko o materiałach

Kolejną istotną kwestią, którą trzeba rozważyć, jest materiał, z jakiego wykonano zlew. Sporym zainteresowaniem cieszą się te, wykonane ze stali, gdyż są uniwersalne, przystępne cenowo i pasują do zdecydowanej większości aranżacji. Ciekawą alternatywę stanowią zlewozmywaki kompozytowe, czyli te, których budowa oparta jest np. na granicie. Ich zaletą jest nowoczesny wygląd oraz wysoka wytrzymałość na wysokie temperatury i zarysowania. Warto zwrócić uwagę na te z dodatkową powłoką, utrudniającą osadzanie kamienia oraz przywieranie zabrudzeń. Sporą zaletą jest szeroka gama kolorystyczna – od bieli, przez beże, na czerni kończąc, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie idealnego modelu do rozmaitych stylów aranżacyjnych.

Wśród zlewozmywaków o podwyższonej odporności równie chętnie wybieranych do nowoczesnych kuchni, znajdują się także propozycje ceramiczne. Wykonuje się je w taki sposób, aby niestraszne im były uderzenia, czy odkształcenia. Ostatnią propozycją są zlewy szklane, które wyróżniają się nowatorskim designem, idealnym do współczesnych aranżacji.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *