Jak wybrać komodę do przedpokoju? 5 najważniejszych wskazówek

Przedpokój jest miejscem, gdzie znajdują się nie tylko okrycia wierzchnie, ale również klucze czy inne drobiazgi. W przypadku większej rodziny, przejście to powinno być funkcjonalne i praktyczne. Organizację przestrzeni umożliwi uniwersalna komoda z pojemnymi szufladami. Jak wybrać komodę na korytarz? Czym powinien wyróżniać się ten mebel?

Komoda do przedpokoju – praktyczne wskazówki

Popularne komody inspirowane są meblami sprzed kilkudziesięciu lat. Powraca moda na proste oraz funkcjonalne meble. W niewielkim przedpokoju cenny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni. Praktyczny mebel powinien posiadać wydzielone miejsce na buty oraz okrycia wierzchnie. Ważna jest również niewielka przestrzeń służąca przechowywaniu akcesoriów takich jak szaliki czy rękawiczki. Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą wchodzący goście. Dlatego warto zwrócić uwagę na pięć przydatnych wskazówek podczas zakupu komody:

1). Zebranie wymiarów przedpokoju to podstawa. Nie należy kupować mebla bez wcześniejszego oszacowania dostępnej przestrzeni. Aby komoda była odpowiednia, ważna jest przede wszystkim jej długość oraz szerokość. W korytarzu jest zazwyczaj mało miejsca, dlatego nie można dodatkowo zagracać go niedopasowaną komodą. Warto postawić na wyższe modele, ponieważ posiadają wtedy więcej półek, a więc jest większa przestrzeń do zagospodarowania.

2). Określenie potrzeb domowników. Komoda na buty do przedpokoju powinna pomieścić jak największą ilość par obuwia. Dlatego przed zakupem warto policzyć ilość par butów przypadającą na jedną osobę w danym sezonie. Na tej podstawie łatwiej będzie oszacować wymaganą ilość szafek.

3). Design oraz kolor. Stojące meble często optycznie zmniejszają dane pomieszczenie. Aby komoda wpasowywała się w korytarz, powinna kolorystycznie nawiązywać do motywu przewodniego. Tym samym powinna być w podobnym odcieniu, co ściany.

4). Nie tylko stojące. Na potrzeby niewielkich mieszkań z ograniczonym metrażem producenci mebli stworzyli modele wiszące oraz zamykane. Dzięki nim nawet w niewielkim korytarzu można pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy i akcesoria.

5). Nie zapomnij o lustrze. Nawet jeśli zdecydujemy się na klasyczną komodę, nie zapomnijmy wkomponować w przestrzeń lustra. To w tym miejscu dobieramy okrycie wierzchnie.  Dzięki wiszącej lub stojącej tafli łatwiej dokonać ostatnich poprawek przed wyjściem z domu.

Komoda na buty i ubrania

Taka komoda do przedpokoju powinna być przede wszystkim funkcjonalna. To uniwersalny mebel, który służy całej rodzinie. W zależności od indywidualnych preferencji można zdecydować się na zakup gotowego mebla np. tutaj, lub samodzielnie zaaranżować przestrzeń. Dzięki temu komoda ułatwi życie i sprawi, że wszystkie ubrania i buty będzie można umieścić w środku. Wówczas nawet niewielki korytarz stanie się dużo przestronniejszy.

 

Komoda to uniwersalne rozwiązanie w każdym domu. Pozwala na estetyczne i funkcjonalne przechowywanie butów oraz ubrań. Model zamykany gwarantuje nowoczesny wygląd, natomiast otwarte półki sprawdzą się w przypadku małych dzieci. Dzięki uporządkowanemu obuwiu, każdy sprawnie odnajdzie swoją parę, co znacznie skróci czas przygotowywania się do wyjścia rano. Należy jednak pamiętać o zebraniu dokładnych wymiarów pozwalających na zakup odpowiedniej komody idealnie uzupełniającej wnętrze. W przeciwnym razie zamiast porządku, w korytarzu zapanuje chaos, a akcesoria typu klucze będą trudne do odnalezienia. W przypadku pytań dotyczących dopasowania mebla, zachęcamy do skorzystania z porad ekspertów sklepów meblowych.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *