Jak zaaranżować salon w bloku?

Salon to najczęściej najważniejsze pomieszczenie w całym domu, ale w przypadku mieszkania w bloku zwykle trzeba liczyć się z ograniczonym metrażem. Zamiast więc wstawić do niego duże sofy i masywne fotele, zdecydowanie lepiej sprawdzą się meble o kompaktowych wymiarach, rozkładane, na nóżkach. Meblościankę można zastąpić meblami wolnostojącymi, utrzymanymi w jasnej kolorystyce, z połyskującymi frontami. Wybór dekoracji również powinien być dobrze przemyślany, nie ma sensu przesadzać z bibelotami, bo wprowadzają one tylko chaos do wnętrza i optycznie je pomniejszają. Jest wiele trików, które można zastosować podczas aranżowania zbyt dużego pokoju dziennego.

Jak sprytnie urządzić mały salon w bloku?

W przypadku niewielkiego metrażu należy dobrze przemyśleć aranżację wnętrza, zastosować różne triki, które pozwolą na optyczne powiększenie go. Jako że salon w bloku pełni zwykle wiele funkcji, warto zadbać o to, aby znalazło się sporo miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Świetnie sprawdzą się funkcjonalne meble w postaci stolika kawowego z półką, ławy z szufladami, otwieranych puf, komody z siedziskiem, podwieszanych szafek, sofy rozkładanej z pojemnikiem na pościel i drobiazgi. Wszystko to ułatwia utrzymanie porządku w pokoju dziennym, pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Jeśli komuś zależy na jak najlepszym wykorzystaniu wolnej przestrzeni, to warto zdecydować się na meble na wymiar, a pomocą których można zagospodarować dosłownie każdy kąt.

Zamiast masywnej i trudno ustawnej meblościanki zdecydowanie lepiej sprawdzą się pojedyncze meble wolnostojące o kompaktowych wymiarach, mniejsze od standardowych. Ponadczasowe, uniwersalne i niezwykle eleganckie są meble wykonane z litego drewna, które posłuży użytkownikom przez wiele lat. Warto zastosować trik pozwalający na optyczne podwieszeniu sufitu, który polega na suwaniu wszystkiego w pionie. Jeśli ktoś ma bardzo mało miejsca w salonie, to może rezygnować całkowicie z sofy i zastąpić ją wygodnym fotelem z podnóżkiem. Sprawdzi się także ustawienie dwóch foteli w taki sposób, aby stykały się one ze sobą oparcia. Do tego wystarczy stolik kawowy i strefa wypoczynku gotowa.

O czym warto pamiętać podczas aranżowania pokoju dziennego w bloku?

Pozostawianie pustych kątów w salonie to marnotrawstwo wolnej przestrzeni. Można je wykorzystać jako miejsce na dekoracje, wystarczy dosunąć stolik kawowy do ściany i postawić na nim wazon z kwiatami lub inne dekoracje. Najlepiej sprawdzają się nowoczesne dodatki, które optycznie powiększają wnętrze. Warto pozostawić otwartą przestrzeń, zapewnić dostęp do naturalnego światła. Im mniej dekoracji w przypadku okna, tym lepiej. Dobrze doświetlone wnętrze sprawia wrażenie przestronniejszego. Zamiast zasłon i firan lepsze będą rolety zaciemniające. Świetną opcją są też przezroczyste meble, czyli wykonane z włókna szklanego lub materiału akrylowego. Obecnie można przebierać w kolorach, więc każdy z łatwością dopasuje element wyposażenia do aranżacji wnętrza, tworząc spójną całość. Jeśli w salonie jest wysoki sufit, to idealną opcją będzie postawienie na antresolę. Pozwoli to na uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej, która może służyć przykładowo za miejsce wypoczynku lub jako biblioteczka. W przypadku małego metrażu istotne są lustra, które optycznie powiększają wnętrze.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *