Jak zaaranżować wnętrze, żeby czuć się w nim dobrze?

Urządzając wnętrze domu czy mieszkania, chcemy stworzyć piękny projekt, który zachwyci zarówno nas, jak i wszystkie odwiedzające nas osoby. Z tego powodu szukamy inspiracji w Internecie i magazynach wnętrzarskich. Niestety, często podążając za trendami i atrakcyjnymi rozwiązaniami, bardziej skupiamy się na kwestiach estetycznych niż tych związanych z naszą wygodą. Jak więc zaaranżować wnętrze w sposób, który połączy obie te kwestie i pozwoli nam na czerpanie przyjemności z każdej chwili spędzonej we własnym domu?

Znajdź swój własny styl

Przeglądając gotowe projekty aranżacji w poszukiwaniu inspiracji, powinniśmy zastanowić się nie nad tym, czy dany projekt nam się podoba, ale raczej nad tym, czy chcemy, by właśnie takiego stylu nabrała otaczająca nas przestrzeń. Często coś bardzo podoba nam się na zdjęciu, jednak nie jest to styl wystroju, który będzie cieszył nas na co dzień. Warto więc już na samym początku ustalić jaki styl nas interesuje – wybrać gamę kolorystyczną, w której chcemy utrzymać wnętrze, zdecydować czy chcemy szukać rozwiązań nowoczesnych, klasycznych, czy może najbardziej do naszego gustu przemawia eklektyzm. Urządzając pokoje w swoich czterech kątach, warto traktować je jako tło, na którym wyeksponujemy swój charakter, swój gust i swoje zainteresowania, nie jako tło dla najnowszych trendów.

Zacznij od podstaw

Należy pamiętać też, że urządzanie wnętrz to proces składający się z kilku etapów, a dla osiągnięcia najlepszych efektów warto zadbać o ich właściwą kolejność. Dobrze zaplanowany projekt wystroju powinien być przede wszystkim spójny pod względem stylistycznym, dlatego każdy z jego elementów zasługuje na naszą uwagę. Na samym początku warto zadbać o wybór kolorów ścian i materiału, z którego wykonana zostanie podłoga. Szczególną ostrożność należy zachować, decydując się na wyraziste wzory i kolory na ścianach – na późniejszym etapie może to ograniczyć dodatki, jakie do takiego pomieszczenia będziemy w stanie dopasować.

Następnym krokiem jest dobór mebli – to właśnie one budują podstawę wystroju i decydują o poziomie jego komfortu. Wybierając meble warto więc kierować się przede wszystkim ich wygodą – atrakcyjny design czy niska cena nie zapewnią nam dobrego samopoczucia, jeśli zakupiony fotel czy łóżko będą po prostu niewygodne. Jakościowe rozwiązania zawsze są dobrą inwestycją – znajdziemy je na przykład tutaj, w dodatku wraz z meblami wysokiej jakości otrzymujemy również porady i inspiracje dotyczące aranżacji wnętrz i wykorzystania konkretnych produktów w projekcie.

Stwórz spójny projekt

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych w czasie urządzania wnętrz jest pozwolenie, by ważne decyzje podejmowane były w pośpiechu, pod wpływem chwili. Warto jednak mieć na uwadze, że aranżacja mieszkania czy domu to nie żaden wyścig i poza absolutnie podstawowymi elementami wyposażenia, wcale nie musimy od razu zapełniać każdego kąta dekoracjami i dodatkami. Warto dać sobie więcej czasu na znalezienie ciekawych rozwiązań – pozwala to też na rozłożenie wydatków w czasie, co sprawia, że remont nie jest aż tak dużym obciążeniem dla naszych finansów. W ten sposób unikamy też pułapek zakupowych, czyli kupowania rzeczy pod wpływem emocji, mimo że tak naprawdę wcale nie są nam potrzebne. Nad każdym kupowanym dodatkiem warto dobrze się zastanowić – zarówno pod kątem jego funkcjonalności, jak i dopasowania do reszty wnętrza. W ten sposób stworzymy spójny projekt, ponieważ unikniemy elementów do niego niedopasowanych i nadających mu chaotycznego wyglądu.

Na to, czy czujemy się dobrze we własnych czterech kątach, wpływa wiele czynników, pod względem aranżacji najważniejsze są jednak względy estetyczne, funkcjonalność oraz wygoda wybranych przez nas mebli. Warto szukać więc rozwiązań łączących w sobie te trzy cechy, tak by uniknąć błędów i cieszyć się swoim nowym wnętrzem od samego początku!

 

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *