Jaki dywan do salonu kupić?

Urządzanie własnego domu lub mieszkania.

W życiu niemalże każdego z nas przychodzi taki etap, że stajemy się posiadaczami własnego domu lub mieszkania. Kiedy już do tego dojdzie następuje jedna z przyjemniejszych czynności związanych z posiadaniem własnego lokum – a mianowicie jego urządzanie. Urządzając nasze własne mieszkanie możemy zarówno skorzystać z pomocy oraz porad profesjonalistów jakimi są dekoratorzy lub dekoratorki wnętrz, bądź zrobić to całkiem samodzielnie – zgodnie z własnym stylem oraz gustem. Samodzielne urządzanie wnętrza swojego domu lub mieszkania przynosi o wiele większą frajdę oraz ekscytację, a także pozwala z dumą prezentować otoczeniu wspaniały efekt końcowy. Dodaje to także naszemu wnętrzu niepowtarzalnego stylu oraz charakteru, a także sprawia, że posiada ono swoją ,,duszę”.
Obecnie istnieje wiele popularnych stylów w aranżacji wnętrz domów oraz mieszkań. Bardzo często są one utożsamiane z gustem oraz stylem życia i charakterem mieszkających w nich osób. Do najpopularniejszych stylów w aranżacji wnętrz zaliczyć możemy:

  • Styl skandynawski – cechujący się niezwykłą wygodą, mieszkania urządzone w stylu skandynawskim sprawiają wrażenie bardzo przytulnych oraz ciepłych. Ich mieszkańcy zwykle cenią sobie czas spędzony w zaciszu swojego domu oraz chętnie goszczą w nim przyjaciół i członków rodziny.
  • Styl glamour – pełen humoru i zabawy polegający na łączeniu ze sobą elementów oraz przedmiotów z pozoru nie pasujących do siebie w taki sposób, aby wspólnie tworzyły bardzo dobrze współgrającą ze sobą całość – na przykład może to być zestawienie matowych tkanin z połyskującymi lub nowoczesnego wystroju z barokowym stojącym lustrem w masywnej pozłacanej bądź też posrebrzanej ramie lub też umieszczona w łazience wanna wolnostojąca na pozłacanych lwich nogach. Styl ten zwykle kojarzony jest z osobami lubiącymi dobrą zabawę oraz pragnącymi uchodzić w swoim gronie za modne i zawsze na topie.
  • Styl minimalistyczny, który polega na posiadaniu jak najmniejszej ilości mebli oraz przedmiotów w domu lub mieszkaniu. Panuje tutaj zasada ,, im mniej tym lepiej” Jego fanami są zwykle perfekcjoniści oraz osoby spędzające dużo czasu poza domem.
  • Styl retro nazywany także stylem vintage nawiązujący do minionych lat na przykład okresu międzywojennego czy też powojennego oraz innych. Jest to bardzo modny styl, w którym obecnie urządzane są nie tylko wnętrza domów oraz mieszkań, ale także przytulne kawiarenki i mniejsze lokale gastronomiczne. Jego fanami są zwykle osoby o romantycznej duszy oraz silnie związane ze swoją rodziną i pielęgnujące tradycję.
  • Styl amerykański, który jest nam bardzo dobrze znany z filmów i seriali. Dominują tutaj głównie przestronne oraz jasne pomieszczenia, a w salonie centralnym miejscem jest miejsce do wypoczynku umiejscowione zwykle w centralnej jego części. To zwykle wygodna sofa oraz stolik lub ława do picia kawy i poczęstunków dla odwiedzających gości. Jest on bardzo funkcjonalny – pełen komfortu i wygody.

Kiedy już zdecydujemy w jakim stylu oraz charakterze chcemy urządzić nasz dom lub mieszkanie, oraz gdy już większość prac będziemy mieć za sobą – na sam koniec pozostanie nam już tylko dobór odpowiednich dodatków oraz detali. Jednym z najważniejszych z nich jest dobór odpowiedniego dywanu. Dywan to rzecz zarówno praktyczna, która chroni naszą podłogę przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami, ale także i dekoracyjno – ozdobna, oraz ocieplająca nasze stopy w mroźne zimowe poranki.
Jaki dywan do salonu kupić, aby pasował do aranżacji naszego wnętrza i jeszcze bardziej dodawał mu wdzięku oraz charakteru? Powinien on zdecydowanie współgrać z pozostałymi elementami naszego salonu, pasować do nich kolorystycznie lub stanowić swego rodzaju kontrast.

Poniżej przedstawiono najpopularniejsze dywany do salonów:

  • Dywan z owczej wełny niezwykle ciepły oraz modny. Jest na topie już od wielu lat. Nadaje on wnętrzu niezwykle przytulnego oraz przyjaznego charakteru. Pasuje on zarówno do mieszkań w stylu skandynawskim jak i glamour czy vintage. Dywany te występują zarówno w wersji białej jak i tej ciemniejszej.
  • Kudłaty dywan typu shaggy wykonany z długiego kilkucentymetrowego sztucznego włosa. Jest niezwykle miękki oraz ciepły. Sprawia, że salon wygląda bardzo miło i przytulnie. Nie jest jednak polecany dla alergików oraz osób posiadających małe dzieci, czy też zwierzęta domowe bowiem bardzo trudno się go czyści.
  • Dywan typu sizal, czyli szorstki i twardy dywan, który jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu od poprzedników. Stosunkowo łatwo się go czyści, mogą sobie na niego pozwolić posiadacze psów oraz kotów, a także alergicy. Świetnie sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w minimalistycznym oraz amerykańskim stylu.
  • Dywan całkowicie gładki, który jest nazywany często także dywanem klasycznym bowiem pasuje on niemal do każdego wnętrza oraz aranżacji. Zarówno do stylu skandynawskiego, retro, minimalistycznego, glamour, czy też amerykańskiego oraz wielu innych.

To jaki dywan do salonu kupić zależy od wielu czynników. Nie tylko od aranżacji wnętrza naszego salonu oraz jego kolorystyki- aczkolwiek kwestie te odgrywają rolę kluczową. Pod uwagę należy wziąć także to z jakich materiałów został on wykonany, czy na przykład nikt z mieszkańców domu nie jest na niego uczulony, to czy będziemy w stanie odpowiednio o niego dbać, czyścić go oraz konserwować. Istotnym również wydaje się być kwestia czy będzie on się sprawdzał w domu, w którym przebywają małe dzieci, bądź zwierzęta domowe, jeżeli jesteśmy ich szczęśliwymi posiadaczami.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *