Jaki powinniśmy wybrać kolor ścian do ciemnego przedpokoju?

Bardzo ważne pomieszczenie – przedpokój.

Może przedpokój czy też jak kto woli korytarz przez wiele osób traktowany jest pobieżnie, to w pomieszczeniu tym naprawdę dużo się przebywa. Przez niego najczęściej przechodzimy do każdego innego pomieszczenia. Musimy się zatem odpowiednio prezentować. Pamiętajmy, że w przedpokoju kolory mają największy wpływ na efekt ogólny. Z przedpokojem mamy naprawdę duży kłopot. Nie mamy pojęcia jak go urządzić. Co więcej nie wiemy jaki kolor ścian w przedpokoju będzie najodpowiedniejszy. Kolory w naszym przedpokoju dopasowane na pewno muszą być do zabudowy pomieszczenia jak i także jego wielkości. Często mamy dylemat pomiędzy barwami bardziej intensywnymi, a tymi jaśniejszymi. Musimy mieć zawsze z tyłu głowy, że to właśnie przedpokój robi wrażenie pierwsze. Otwieramy drzwi gościom i co? I od razu widzą nas przedpokój wchodząc do naszego domu czy też mieszkania.

Przedpokój – pomieszczenie zwykle ciemne.

Nie da się ukryć, że z natury przedpokoje raczej należą do ciemnych pomieszczeń. Światło słoneczne do przedpokoju nie ma dostępu bezpośredniego. W związku z tym tak bardzo ważny jest sam kolor ścian, który do przedpokoju dobieramy. Naprawdę kolor sam w sobie z wnętrza naprawdę małego może uczynić prawdziwe cudo. Kolorem można zmodyfikować wymiary jak i także kształt przedpokoju. Okazuje się, że możemy pomieszczenie to poszerzyć optycznie czy też je zwęzić. Do wyboru najczęściej mamy:

– jasny kolor ścian w przedpokoju,

– intensywny kolor ścian w przedpokoju.

Kolory jasne w przedpokoju to na pewno świetna alternatywna dla korytarzy ciemnych. Kolory jasne rozświetlą oraz także rozszerzą nam nasz wąski korytarz. Jak najbardziej to mogą być ciepłe barwy, takie jak: waniliowy, pomarańczowy czy też żółty. Gdy jednak nie przepadamy za odcieniami ciepłymi, to także świetnie nadadzą się kolory chłodne. Tutaj na myśli mamy odcienie szarości, beże, biel, błękit czy też zieleń. Muszą one jednak być stonowane odpowiednio. Na pewno wykluczamy kolory jaskrawe. Gdy nasz przedpokój jest prostokątny oraz mały, to na ścianach warto zastosować kolory, które optycznie powiększają. Są to takie kolory jak:

Jaki powinniśmy wybrać kolor ścian do ciemnego przedpokoju?

– jasny błękit,

– jasna pomarańcz,

– beż,

– biel.

Można także pomieszczeniu dodać lekkości za pomocą pomalowania na biało naszego sufitu jak i także drzwi. Tym samym uzyskamy również wrażenie większej przestronności. A jak to jest z tymi intensywnymi kolorami ścian w naszym przedpokoju? Okazuje się, że także są one świetne. Szczególnie gdy mamy kwadratowy oraz typowy przedpokój. Gdy chcemy go troszkę wydłużyć to ściany, które są prostopadle do wejścia warto pokryć zielenią, fioletem czy też beżem. Wąski jak i także wysoki korytarz warto sobie obniżyć (optycznie). Do tego celu sufit malujemy o jeden czy też kilka tonów ciemniejszym kolorem od ścian.

Kiedy mamy większy przedpokój…

Gdy mamy przedpokój raczej dłuższy oraz szerszy, to jesteśmy w sytuacji naprawdę komfortowej. W takiej sytuacji śmiało możemy zastosować różne kolory ścian lub też tonacji jednej barwy. Pomalowanie przemiennie ściany i drzwi dwoma odcieniami podzielą jak i także zróżnicują ciekawie przestrzeń. Jest to także idealny sposób na rozjaśnienie oraz powiększenie naszego przedpokoju. W mieszkaniach najczęściej mamy ten problem, że sufit jest bardzo niski. Takowy korytarz robi wrażenie przytłaczającego. By nie wydawał się jeszcze bardziej przytłaczający, to powinniśmy go pomalować na biało. Świetnie jest także wykonać pas kilkucentymetrowy wzdłuż ścian.

Podsumowanie.

Na pewno kolor ścian w naszym przedpokoju powinien być niejako spójny z kolorem, który dominuje w naszych pozostałych wnętrzach. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy przedpokój nasz nie stanowi pomieszczenia odrębnego, a został częściowo czy też całkowicie wręcz otwarty na przykład na salon. Korytarze nie lubią monotonii. Nadmiar konkretnego jednego koloru bardzo szybko się nam znudzi. Można pokusić się o złamanie kolorami należącymi do żywych. Mogą to być elementy chociażby dekoracyjne naszego przedpokoju. Oprawa lustra, obrazy czy też ścienne ozdoby spełniają funkcję urozmaicenia danego pomieszczenia. Zabawa światłem, kolorem, zawieszeniem wieszaków, półek czy też innych ozdób pozwala nam na osiągnięcie ciekawych efektów.

Wszystko tak naprawdę jest zależne od nasze twórczej inwencji, kolorystycznych upodobań czy też samego stylu naszego mieszkania. Obecnie naprawdę modna jest kolorystyka która utrzymana jest w barwie białej oraz czarnej. Tenże zestaw kolorów pasuje także idealnie do przedpokoju, ale na pewno do przedpokoju wąskiego. Gdy się zdecydujemy na przedpokój w odcieniach uwielbianego drewna, to musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Wówczas przedpokój nabiera ciepła i nie jest ponury czy też obciążony dodatkami drewnianymi. Przełamać je można dzięki elementom aluminiowym. Naprawdę genialny kolor do przedpokoju to fiolet jak i także wrzosowy odcień. Dekoratorzy wnętrz zgodnie twierdzą, że fioletowy się sprawdza idealne w korytarzach. Nie można jednak kolorem tym pomalować naszych wszystkich ścian. Jak widać troszkę skomplikowany jest dobór odpowiedniego koloru ścian do przedpokoju ciemnego. Jednak po przeczytaniu powyższego znamy podstawy i kierunki, w które powinniśmy pójść. Każdy przedpokój jest inny i każdy z nas ma inny gust. Jednak jak najbardziej znajdziemy coś wyjątkowego dla swojego korytarza, co będzie nam się jednocześnie podobało, a z drugiej strony będzie zaletą dla naszego przedpokoju.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *