Jaki wybrać kubek do herbaty i kawy?

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez ciepłej herbaty w filiżance lub kawy w ulubionym kubku. Co prawda, wybór naczynia do picia napoju to kwestia indywidualna, ale istnieje kilka zasad. Jaki wybrać kubek do herbaty i kawy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka do kawy i herbaty?

Herbata i kawa to najpopularniejsze napoje, które są dodatkiem do śniadania, ciasta czy kolacji. Oba napoje można pić w różnych naczyniach. Niektórzy preferują filiżanki, inni kubki. W sklepach jest mnóstwo różnorodnych naczyń, które różnią się one materiałem, z którego zostały wykonane. Mogą to być kubki ceramiczne, szklane lub porcelanowe. Tak naprawdę nie istnieją sztywne zasady serwowania herbaty i kawy, których należy się trzymać. Natomiast jest kilka reguł, które obowiązują głównie podczas formalnych spotkaniach oraz na przyjęciach. Podczas takich wydarzeń stosuje się określone wymogi, które są inne dla podawania kawy, a inne dla herbaty. A na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka do kawy lub herbaty?

Pojemność kubka

Kluczowym parametrem jest pojemność kubka czy filiżanki. Standardowa pojemność to 300 ml, która będzie odpowiednia dla większości osób. Jednak bez problemu znajdziesz również kubki o pojemności 500 ml, które doskonale sprawdzą się podczas długiego popołudnia z przyjaciółką. Dostępne są także modele litrowe, dedykowane osobom, które kochają kawę i herbatę. Taka duża pojemność zazwyczaj dostępna jest w kubkach termicznych, które można ze sobą zabrać na jednodniową wycieczkę za miasto czy wędrówkę w górach.

Materiał

Kubek do kawy lub herbaty może być wykonany z różnych materiałów. Dość powszechne są naczynia porcelanowe. Porcelana to szlachetny materiał, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo wytrzymała, a napój wolniej w niej stygnie, ponieważ jest szczelna, bardziej niż szkło. Co ważne ani kawa, ani herbata nie zafarbuje porcelanowego kubka, ponieważ nie wchodzi ona w reakcje z napojami. Wystarczy ją umyć pod bieżącą wodą, aby pozbyć się osadu. Hitem ostatnich lat są kubki emaliowane, które zachwycają designem. Dostępne są zarówno w klasycznych wariantach, jak i nietypowych wzorach. Ich największym atutem jest atrakcyjna cena. Nadal popularne są szklane kubki, które goszczą w niejednym domu. Oczywiście ostateczny wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Wygląd

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że kawa lub herbata smakują znacznie lepiej w ciekawym, designerskim kubku. Wybór masz ogromny, począwszy od klasycznej kraty, przez różne figury geometryczne, aż po modele z postaciami z bajek czy filmów. Nie brakuje również świątecznych motywów np. kubków z namalowaną choinką, Mikołajem. Bardzo fajnym wyborem są także modele z różnymi napisami, które można podarować nie tylko sobie, ale jako upominek dla najbliższych. Napis „Kocham Cię” z pewnością sprawi radość twojej drugiej połówce, mamie czy siostrze. Z kolei kubek ze śmiesznym cytatem będzie idealnym prezentem dla przyjaciółki lub brata. Jeżeli lubisz niebanalne propozycje, postaw na kubek, który ma ucho w kształcie ogona lisa! A może kubek w kształcie bałwana?

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *