Jakich artykułów higienicznych nie może zabraknąć w łazience?

Łazienka bez wątpienia jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu lub mieszkaniu. Wbrew pozorom spędzamy tam naprawdę dużo czasu, nie tylko, lecz także dbając o właściwą higienę osobistą, ale również przygotowując się do wyjścia. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by była ona maksymalnie funkcjonalna, a także dopasowana do naszych potrzeb pod względem wyposażenia. Czego więc nie może zabraknąć w naszej łazience?

Funkcjonalne i modne dozowniki

Nie da się ukryć, że obecnie stawia się przede wszystkim na wygodę, która poza funkcjonalnością, jest jedną z najważniejszych kwestii podczas wyposażania łazienki. Wobec tego nie może w niej zabraknąć odpowiednich dozowników. Z pewnością niezbędny jest dozownik do mydła, który nie tylko, lecz także pozwoli nam utrzymać łazienkę w czystości, gdyż krople mydła nie będą z niego ściekać, ale dodatkowo pozwoli nam zaoszczędzić czas i poda nam odpowiednią porcję mydła. Tradycyjne mydła wyposażone w pompki często wymagają kilku lub kilkunastu naciśnięć, by na naszej dłoni znalazła się odpowiednia ilość mydła. Odpowiedni podajnik rozwiąże ten problem. Warto również wyposażyć swoją łazienkę w podajniki do papieru i ręczników papierowych. Dzięki temu wszystko będzie poukładane i będzie miało swoje miejsce. W ten sposób nasza łazienka zyska nie tylko, lecz także modny, ale również bardziej sanitarny wygląd.

Chemia i akcesoria do sprzątania

Łazienka by zawsze modnie się prezentowała, musi być utrzymana w czystości. Warto więc w szafce np. pod zlewem, zaaranżować miejsce na chemię i różnego rodzaju akcesoria do sprzątania. Z pewnością nie możemy pominąć odpowiednich środków czyszczących zarówno do mycia wanny lub prysznica, a także do mycia luster i zmywania podłogi. Powinniśmy także zakupić odpowiedniej wielkości ręcznik papierowy, z przeznaczeniem do sprzątania, a także ściereczki z mikrofibry i twardą gąbkę do szorowania wanny lub kabiny prysznicowej. Finalnie nie możemy pominąć również tak istotnej kwestii jaką są odpowiednie gumowe rękawice. Ochronią one nasze dłonie przed wysuszeniem, a także przed kontaktem z drażniącą chemią. Niesamowicie duży wybór środków czystości, a także akcesoriów, które ułatwią nam sprzątanie możemy znaleźć na stronie: calde.pl.

Dopasowany kosz na śmieci

Kosz na śmieci w łazience jest koniecznym elementem jej wyposażenia. Co więcej, jeśli zostanie on odpowiednio dobrany, to idealnie wpasuje się w wystrój, a także w gabaryty łazienki. Zwykle do wyboru mamy kosze wykonane z plastiku, metalu i stali nierdzewnej i to właśnie te ostatnie, najlepiej sprawdzą się w przypadku łazienki, gdyż na ich wygląd i estetykę nie wpłynie nadmierna wilgoć. Jeśli nasza łazienka nie jest zbyt duża, to z powodzeniem można wyposażyć ją w niewielki, wiszący kosz na śmieci, który przymocujemy wygodnie do ściany. Pamiętajmy, że koniecznością jest wybranie kosza na śmieci z dopasowaną pokrywką, tak by jego zawartość pozostawała zamknięta i niewidoczna. Dla własnej wygody, warto również postawić na modele wyposażone w pedał, dzięki czemu z łatwością podniesiemy pokrywkę, a następnie po zwolnieniu pedała sama się ona zamknie.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *