Jakie są najlepsze pralki w 2021 roku?

W każdym domu znajdziemy podstawowe sprzęty AGD, takie jak lodówka czy pralka. Jednak ich wybór nie należy do najłatwiejszych. Na rynku znajdziemy wiele ofert pralek, jednak który model jest godny polecenia? Nowy sprzęt to duży wydatek, dlatego warto przemyśleć dobrze tę decyzję. Szukając odpowiedniego modelu warto skorzystać z rankingu pralek. Jeden z nich znajdziesz poniżej.

  1. Whirlpool EFWSG61283BVPL i AWE 4519/P 
  2. Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect i  WAT2446EPL Serie 6 VarioPerfect 
  3. Electrolux EWT11274ELW i EW6S326SPI PerfectCare 
  4. Siemens WS12T46EPL iQ500 iSensoric i Samsung AddWash WW80K5210UW 

Whirlpool EFWSG61283BVPL i AWE 4519/P 

Pierwszy model, który rozpoczyna ranking pralek to Whirlpool EFWSG61283BVPL. Pralka posiada innowacyjną technologię szóstego zmysłu oraz program Colours 15. Ten pierwszy dopasowuje parametry cyklu prania do rodzaju tkanin i wielkości wsadu. Natomiast drugi chroni kolor i dba o efektywność prania. Model znajduje się przedziale cenowym do 1500 zł. Pralka pozwala na możliwość pracy w wielu trybach, a także posiada ochronę delikatnych tkanin oraz utrzymuje świeżość prania do 6h po zakończeniu pracy.

Whirlpool AWE 4519/P to niskobudżetowy brat z tej samej firmy. Ten model to sprzęt ładowany od góry, co pozwala na znaczną oszczędność miejsca i zapewnia łagodne ładowanie prania. Można go kupić za około 800 zł. Jego prędkość obrotowa wynosi 100 obrotów na minutę. Nie zajmuje wiele miejsca, ale posiada dobrą pojemność i wszystkie niezbędne programy. Dzięki funkcji Clean+ usuwa efektywnie zabrudzenia nawet w niskiej temperaturze dla ubrań wykonanych z delikatnych tkanin.

Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect  i  WAT2446EPL Serie 6 VarioPerfect 

Pierwszy model z rodziny Bosch zaskakuje wieloma ciekawymi opcjami. Jedną z nich jest Start/Pauza, która pozwala na dołożenie lub wyjęcia ubrań podczas trwającego cyklu prania. Inną funkcją jest tryb „Mniej zagnieceń”, który idealnie sprawdza się przy delikatnych tkaninach. Potrafi zredukować zagniecenia powstałe podczas prania aż do 50%, dzięki czemu nie trzeba prasować później ubrań. Innym atutem jest system AntiVibration, który redukuje drgania.

Drugi model Boscha to sprzęt dla dużych rodzin, ponieważ pojemność bębna pozwala na załadunek do 9 kg. Dzięki swojemu silnikowi EcoSilence Drive pracuje niezwykle cicho. Model charakteryzuje się systemem VarioPerfekt, który oferuje krótszy czas prania przy zużyciu mniejszej ilości energii. Ciekawymi rozwiązaniami są także technologie ActiveWater i VarioDrum. Pierwsza z nich pozwala na dużą oszczędność wody, dzięki czujnikom, które dopasują optymalną ilość wody do rodzaju tkaniny. Variodrum zapewnia intensywne czyszczenie delikatnych ubrań.

Electrolux EWT11274ELW i EW6S326SPI PerfectCare 

Marka Electrolux proponuje także ciekawe modele na ten rok. Pierwszy z nich to pralka ładowana od góry, dzięki czemu sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Przy 40 cm szerokości może zmieść do 7 kg prania. Dzięki dozownikowi FleixDose Plus pralka uwalnia detergent w idealnym momencie. Model został odznaczony certyfikatem Woolmark Blue, który świadczy o wysokiej jakości czyszczenia wełnianych rzeczy. Urządzenie wyposażone jest w funkcję szybkiego prania oraz TimeManager.

Model EW6S326SPI PerfectCare zachwyca systemem SensiCare, który dopasowuje parametry pracy pralki do rodzaju załadunku. Innym atutem jest opcja SoftPlus, która zapewnia namoczenie tkanin i ich równomierny rozkład. Pralka posiada pojemność kg oraz klasę energetyczną A+++. Model może pochwalić się antyalergicznym programie z parą, który pozwala na usunięcie z ubrań bakterii oraz alergenów. Program dziecięcy przekona każdego rodzica na zakup tej pralki. Ciekawą opcją jest szybki 14-minutowy program.

Siemens WS12T46EPL iQ500 iSensoric i Samsung AddWash WW80K5210UW 

Ranking zamykają pralki firmy Siemens i Samsung. Pierwsza z nich błyskawicznie wypierze każdy rodzaj tkanin. Sprzęt posiada program Outdoor, idealny dla funkcjonalnych tkanin. Pakiet speedPack pozwala na skorzystanie z dwóch prędkości, przyśpieszając cykl do 65%. Pomimo krótkiego czasu prania, odzież będzie idealnie oczyszczona. Zapewni to konstrukcja bębna varioSoft, której łopatki efektywnie docierają do każdej tkaniny.

Model Samsunga jest z wyższej półki cenowej i trzeba za niego zapłacić około 2000 zł, ale inwestycja się opłaci. Silnik pralki to model bezszczotkowy, dzięki czemu jego praca nie generuje takiego hałasu oraz pobiera mniej energii. Sprzęt może pochwalić się bębnem Diamond, który zabezpiecza tkaniny przed zaciąganiem włókien oraz redukuje osadzenie się kamienia na grzałce. Technologia Eco Bubble, która generuje bąbelki usuwa zabrudzenia z tkanin nawet w zimnej wodzie. Pralka dysponuje także automatycznymi doborami parametrów prania, które pozwalają oszacować czas czy pobór wody idealnie dobrany do określonego cyklu. Użytkownik może cieszyć się także szeregiem innych opcji – wśród nich m.in. dodatkowe drzwi AddWash, 13 programów prania, autodiagnoza problemów Smart Check czy kontrola ilości piany.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *