Jakie wybrać oświetlenie przemysłowe – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego oświetlenia do takich miejsc jak hala produkcyjna, magazyny logistyczne, biura będzie bardzo istotną kwestią, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę. To element, który będzie wpływał na warunki pracy, a także ma istotne znaczenie dla zachowania przepisów BHP. Dostępne obecnie nowoczesne żarówki LED, lampy ledowe o przemysłowym charakterze będą miały wysoką jakość. Warto zwrócić uwagę na dostępne lampy, by wybrać odpowiednie oświetlenie przemysłowe.

Stawiamy na oświetlenie LED

Przygotowując oświetlenie przemysłowe, będzie się zwracało uwagę przede wszystkim na rozwiązania, które mają charakterystykę nowoczesną i energooszczędną. Dlatego właśnie tym rozwiązaniem, które obecnie jest wykorzystywane najczęściej, będzie oświetlenie LED. Jego wysoka jakość, trwałość i energooszczędność to czynniki, które decydują o dużej popularności. Wykorzystywane dawniej lampy metalohalogenkowe miały wysoką jakość, ale pobór mocy był również bardzo wysoki. Do tego dochodziła również taka kwestia jak wysoka temperatura, do jakiej dochodziło przy krótkim okresie działania. Mogło to doprowadzić nawet do sytuacji, w której okresowo wyłączone byłoby oświetlenie obiektów. Wybierając oświetlenie przemysłowe, które będzie wykonane z ledowych lamp i żarówek, wybierasz elementy, które pozbawione zostały wad, występujących u poprzedników. Nie ma nagrzewania, jest dłuższa żywotność, większa wydajność świetlna, a jednocześnie znacznie mniejszy pobór prądu.

Charakterystyka oświetlenia przemysłowego

W przypadku przemysłowego oświetlenia lampy oprócz tego, że będą charakteryzować się wysokiej jakości światłem, muszą być również zrobione tak, że będą faktycznie solidnie wykonane. Oprawa zintegrowana musi mieć obudowę hermetyczną, która będzie odporna na wnikanie wilgoci, pyłu czy substancji lotnych. Dodatkowo trzeba zadbać o to, by obudowa była również tak wykonana, że będzie oddawać nadmiar ciepła i chronić diody przed awariami. Lampa powinna mieć lekką konstrukcję, pustą w środku, co sprawi, że nie będzie gromadzenia nadmiaru ciepła. Warto zwrócić uwagę na aluminiowe radiatory, które będą gwarantować bezawaryjną pracę do zużycia w okresie gwarancyjnym.

Wysokiej jakości lampy hermetyczne

W przypadku takich zakładów przemysłowych, gdzie pracuje się z substancjami łatwopalnymi, warto pomyśleć o lampach, które mają wyższą klasę szczelności, co będzie dodatkowo potwierdzone również certyfikatem EX-Atex. Lampy tego typu będą zdolne do pracy w takich warunkach, które będą ekstremalnie trudne. Dodatkowo lampy mają wiele zabezpieczeń, co zmniejsza ryzyko eksplozji, czy wybuchu pożaru. Takie lampy powinny także charakteryzować się odpowiednią hermetycznością, uziemieniem, zabezpieczeniem przed przepięciami i elektrostatyką. Radiatory muszą być wysokiej jakości, by sprawnie odprowadzały ciepło z obudowy. Dlatego wybierając oświetlenie przemysłowe, należy zadbać o jak największą jakość i konstrukcję, która zapewni bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *