Jakie zaproszenia ślubne będą oryginalne

Wybór zaproszeń na ślub to niemałe wyzwanie, ponieważ są one wizytówką całej uroczystości. To pierwsza rzecz, z którą przyszli goście weselni mają kontakt. Dlatego zaproszenie musi być nie tylko czytelne i zawierać wszystkie ważne informacje dotyczące daty, godziny i miejsca uroczystości, lecz również elegancko prezentować się przykuwając jednocześnie uwagę. Ważna okazuje się unikalna stylistyka zachęcająca nie tylko do przybycia na uroczystość, lecz również podkreślająca fakt o tym, że goście są ważni. Jednak nie ma jednej reguły, jakie zaproszenia okażą się najbardziej oryginalne. Poniżej podajemy kilka propozycji estetycznych, które pozwolą dobrać najbardziej unikalne zaproszenia na ślub.

Niepowtarzalne zaproszenia ślubne w estetyce rustykalnej

Wzornictwo roślinne to często występujący motyw na zaproszeniach. Jednak w stylistyce rustykalnej prezentuje się niezwykle efektownie. Zaproszenia w tej estetyce zapowiadają, że uroczystość odbędzie się w klimacie sielskości i slow life. Ręcznie robione przewiązane sznurkiem jutowym lub ozdobione kawałkami drewna albo siateczką przykuwają uwagę. Oprócz zaproszeń hand made można wybrać modele gotowe, wydrukowane na stylizowanym, postarzanym papierze w brązowej lub beżowej kolorystyce.

Oryginalne zaproszenia ślubne w stylistyce klasycznej

Szukając pomysłu na unikalne zaproszenie ślubne, można zdecydować się na motywy klasyczne z akcentami nowoczesnymi. Modele drukowane na błyszczącym białym papierze z czarno-złotymi dekoracjami prezentują się niezwykle efektownie. Wśród klasycznych zaproszeń znajdują się także te na czarnym tle ze złotymi i białymi napisami oraz w tradycyjnym, oszczędnym wzornictwie.

Styl glamour i królewska elegancja

Niezwykle efektownie prezentują się zaproszenia w kolorystyce śnieżnej bieli ozdobione aksamitną wstążeczką z perełką lub kryształkiem. Szukając pomysłu na oryginalne zaproszenia ślubne, można wybrać modele z koronką wycinaną laserowo. Tego typu modele są niezwykle dekoracyjne, a bogata ornamentyka kwiecista i barokowa zapowiada, że ślub będzie bardzo uroczysty. Równie elegancko prezentują się zaproszenia drukowane na papierze kremowym ze złotymi napisami oraz zdobieniami. Błyszczące nadruki prezentują się niezwykle subtelnie i ekstrawagancko.

Zaproszenia w estetyce nowoczesnej

W celu doboru unikalnych zaproszeń na uroczystość zaślubin można poszukać wśród nowoczesnych oraz minimalistycznych rozwiązań stylistycznych. Przykładem okazują się między innymi modele wykonane na papierze matowym z pozłacanym lub posrebrzanym wydrukiem. Wśród zaproszeń w nowoczesnej estetyce niezwykle oryginalne okazują się także zaproszenia wydrukowane na jednokolorowym tle w barwach: granatowym, butelkowej zieleni, szarym, fioletowym, bordowym, popielatym, a także w tonacjach pudrowego różu.

Reasumując, wybierając zaproszenia na ślub, należy starannie je dopasować, aby w sposób spójny komponowały się z całą oprawą stylistyczną uroczystości. Szukając oryginalnych, a jednocześnie eleganckich zaproszeń, warto skorzystać z ofert profesjonalnych pracowni tworzących tego typu produkty.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *