Kiedy należy zadbać o profesjonalne odśnieżanie dachu?

W dzieciństwie strącanie ogromnych sopli wiszących z dachu było jedną z najfajniejszych, zimowych zabaw. Jednak już dla właściciela domu odśnieżanie dachów w Warszawie może być poważną sprawą, stąd pytanie o to, kiedy śnieg i sople nie są zagrożeniem, a kiedy należy się już nimi profesjonalnie zająć też ma znaczenie. Spróbujmy na nie odpowiedzieć.

Kiedy warto zdecydować się na odśnieżanie dachów?

Wiele firm zajmujących się odśnieżaniem dachów w całym kraju mówi swoim klientom, aby zostawili warstwy śniegu i wiszące sople – czekając na cieplejszą pogodę, pod warunkiem, że ilość zalegającego śniegu nie jest duża, a sople nie uformowały się w ryzykownym miejscu, jak nad drzwiami, czy podjazdem.

W innym wypadku, albo w razie jakichkolwiek wątpliwości warto zadzwonić po nas – zajmujemy się tym:

  • szybko,
  • bezproblemowo,
  • profesjonalnie.

Innym ważnym środkiem ostrożności, o którym należy pamiętać, jest to, że dodatkowy ciężar na dowolnym dachu może spowodować nieoczekiwane problemy. Z tego powodu zaleca się, aby właściciele domów nigdy nie wchodzili na dachy pokryte gontem, aby odgarniać śnieg, ale zlecili odśnieżanie w Warszawie profesjonalistom takim jak nasza firma. Na odsniezymy24.pl można znaleźć więcej informacji.

Dlaczego odśnieżaniu dachu lepiej zostawić profesjonalistom?

Typowy właściciel domu nie powinien samodzielnie zabierać się za odśnieżanie dachów w Warszawie czy usuwanie sopli, ponieważ może to spowodować uszkodzenie wylewki i pokrycia dachowego. Zawsze istnieje czynnik ryzyka dla domu i domowników, ale i Ciebie, kiedy samodzielnie powalasz sople bądź samodzielnie zrzucać śnieg.

Problem jest tym bardziej istotny, gdy w grę wchodzi płaski dach. Płaski dach jest często bardziej podatny na zawalenie niż dach pochyły, po prostu dlatego, że nachylony dach rozprasza ciężar, podczas gdy płaski dach nie może tego zrobić.

W przypadku lżejszego, bardziej puszystego śniegu dmuchawa do liści może być użytecznym narzędziem do pozbycia się go szczytu płaskiego dachu. W przypadku cięższego śniegu, którego zalecane jest zadzwonić po profesjonalistów. Chociaż może to być kuszące, aby zaoszczędzić kilka groszy, wykonując samodzielnie odśnieżanie dachu, zawsze lepiej sięgnąć po doświadczenie i wiedzę, jaką posiadamy.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *