Kontenery biurowe. Sprawdź, co warto wiedziesz, zanim się zdecydujesz!

Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę, jak drogie w po pandemicznej rzeczywistości, są nieruchomości. Dodatkowo, o zgrozo, te ceny wciąż rosną. Na zakup powierzchni biurowej, a czasem nawet na jej ewentualny wynajem, wielu przedsiębiorców zwyczajnie nie stać. Z myślą o takich osobach i sytuacjach powstały kontenery biurowe.

Kiedy budowa biura jest za droga

Budowa własnego budynku z przeznaczeniem biurowym, czy kupno gotowej nieruchomości od dewelopera to ogromna inwestycja, na którą stać jedynie duże firmy, z bogatym zapleczem finansowym. Wynajem nieruchomości od innej osoby też może być problematyczny. W centrach miast, szczególnie tych dużych, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk, kwoty wynajmu są horrendalnie wysokie. Na szczęście jest alternatywa – kontenery biurowe jako zastępstwo dla zwykłego biura. Czy to dobry pomysł?

Czym jest kontener biurowy?

Kontener biurowy to rozwiązanie, o którym w Polsce wciąż nie jest tak głośno, jak w innych, szybciej rozwijających się krajach na świecie. Kontener biurowy jest przestrzenią mobilną, którą można bez problemu przetransportować z miejsca na miejsce, bez formalności i konieczności posiadania pozwolenia na budowę. Zwykle, wykorzystuje się je, np. na placach budowy. Po zakończonej budowie deweloper przenosi kontener na miejsce kolejnej, by osoby odpowiedzialne za budowę i pracowników, mogły wykonywać w nim tzw. “papierkową robotę”.

Kontenery biurowe – rozwiązanie na już

Największym plusem kontenerów biurowych, o którym najczęściej wspominają chociażby deweloperzy, jest stosunkowo krótki czas instalacji ich w określonym miejscu. Budowa budynku trwałaby miesiącami, a nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na oczekiwanie. Warto zaznaczyć, że żyjemy w czasach, w których czas jest na wagę złota. Postawienie kontenera biurowego w miejscu docelowym to kwestia maksymalnie kilku dni. Po tym czasie, pracownicy biurowi, mogą już bez obaw przejść do wykonywania swojej pracy w nowym, w pełni do tego przystosowanym, nowoczesnym i wbrew pozorom, bardzo wygodnym biurze.

Modyfikacja kontenera biurowego do Twoich potrzeb

Kolejnym atutem kontenerów biurowych jest możliwość wewnętrznych modyfikacji i dopasowania ich do konkretnych potrzeb narzuconych przez danego klienta. W kontenerach można bez obaw zamontować elementy, na których zależy kupującemu. Rolety antywłamaniowe w oknach, meble, klimatyzacja, łóżka czy inne. To, jak finalnie będzie urządzone biuro w kontenerze, zależy jedynie od osoby, która go kupuje. Profesjonalna firma oferująca kontenery, bez obaw sprosta nawet najbardziej nieszablonowym wyzwaniom.

Wynajem kontenerów biurowych

Wynajem kontenerów to świetne rozwiązanie w wypadku, gdy potrzebujecie mobilnego biura jedynie na jakiś czas, np. gdy wasze biuro stacjonarne jest w remoncie lub dopiero „się buduje”. Na kontener pod wynajem, decydują się często również deweloperzy, nieprzewidujący kolejnej budowy. Oczywiście, cena kupna będzie bardziej opłacalna niż wynajmu, jednak w niektórych sytuacjach, wynajem będzie wart zainteresowania.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *