Na jakie parametry ciepłych okien zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór okien jest obecnie niezwykle szeroki – konsument może sięgnąć bowiem po wyroby tradycyjne, ciepłe okna, produkty zorientowane na zapewnienie konsumentowi maksimum bezpieczeństwa.

Zwłaszcza osoby niezaznajomione z tematem może to przyprawić o zawrót głowy, a więc aby naszym czytelnikom ułatwić choćby w minimalnym stopniu podjęcie ostatecznego zakupu postanowiliśmy przygotować niniejszy artykuł, w przypadku którego postaramy się odpowiedzieć na następujące pytanie: jakimi właściwościami powinny cechować się ciepłe okna, aby mogły one zostać uznane za warte nabycia?

Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu, czy to w sklepie stacjonarnym czy też w modelu online, musimy sprawdzić, jakim współczynnikiem izolacji termicznej dany produkt się charakteryzuje. Jest to niezwykle istotne, bowiem im jest on wyższy, tym mniej chłodnego powietrza przenikać będzie do poszczególnych pomieszczeń naszego domu lub biura, co szczególnie korzystne okaże się bez wątpienia w sezonie jesienno-zimowym.

Wysoka jego wartość pozwoli nam w ujęciu długoterminowym zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, które to w przeciwnym razie musielibyśmy przeznaczyć na dogrzewanie budynku celem utrzymania w jego wnętrzu komfortowej temperatury. Biorąc pod uwagę stale rosnące ceny opału oraz prądu, uważamy, że ciepłe okna mogą się okazać strzałem w dziesiątkę dla wszystkich osób poszukujących daleko idących oszczędności na regularnych opłatach eksploatacyjnych.

Wysoce zalecanym jest także, by zaopatrzyć się w okna w modelu trzyszybowym, a więc takie, które posiadają trzy tafle szkła zamocowane w ramie, w przeciwieństwie do produktów, które biły rekordy popularności jeszcze do niedawna, a mianowicie – wyrobów dwuszybowych.

Okna należące do drugiej kategorii co prawda były zauważalnie tańsze, jednakże zdaniem konsumentów w sposób nieoptymalny chroniły one ich oraz pozostałych domowników przed raptownymi spadkami temperatur poniżej zera, kiedy to w domu lub mieszkaniu zaczynał panować nieprzyjemny, przejmujący ziąb. Problem ten odchodzi w zapomnienie w sytuacji zastosowania wysokiej jakości okien trzyszybowych, które cechują się znacznie większą szczelnością, a nawet na przestrzeni kolejnych lat nie wykazują one tendencji do pojawiania się deformacji czy też szczelin, przez które do wnętrza obiektu mogłoby przedostawać się chłodne powietrze, a także – uciekać już rozgrzane powietrze z poszczególnych pomieszczeń.

Nie wahajmy się za ciepłe okna w wysokiej jakości ramie wykonanej z PVC lub też aluminium zapłacić nieco więcej, szczególnie w przypadku, gdy producent zapewnia nas o wysokim współczynniku izolacji termicznej. Możemy także zwrócić uwagę na aspekty akustyczne, a więc odpowiednie wygłuszenie, które zapewni nam komfort pracy czy też wypoczynku poprzez minimalizację natężenia decybeli docierających do naszego domu bądź biura z zewnątrz. W ten sposób będziemy mogli walory estetyczne połączyć z wysoką funkcjonalnością, którą legitymowały się będą nabyte przez nas ciepłe okna.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *