Na jakie rozwiązanie grzewcze warto postawić w 2021 roku?

Warunki techniczne dla budynków nowych i remontowanych ograniczają zużywanie paliw kopalnych, dążąc zarazem do optymalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Rozwiązanie to zapewnia komfortowe użytkowanie obiektów mieszkalnych przy niewielkich nakładach finansowych. Warto wiedzieć, które rozwiązania grzewcze należy zastosować w swojej domowej przestrzeni.

Energooszczędna pompa

Odnawialne źródła energii stanowią świetne rozwiązanie ograniczające stężenie pyłów. Dzięki pompie powietrze unoszące się w domu i środowisku zewnętrznym pozbawione jest uciążliwych toksyn. Maszyna bazuje na technologii przetwarzającej energię odnawialną w ekologiczne ogrzewanie i ciepłą wodę. Nowoczesne pompy nie wymagają aranżacji  specjalistycznej kotłowni. Alternatywną opcję stanowi kocioł elektryczny. Jego instalacja jest niezwykle prosta i niedroga. Kocioł można zaimplementować w obrębie domowego systemu grzewczego. W przypadku starych budynków urządzenie pozwala na produkcję dodatkowej energii cieplnej. Kocioł z instalacją PV w nowoczesnym domu może natomiast stanowić darmowe źródło ogrzewania. Urządzenie wyróżnia niski koszt eksploatacji.

Kocioł na biomasę z instalacją grzejnikową

Energia wytwarzana jest na bazie granulatu uzyskiwanego z trocin, wiórów lub słomy stanowiących biomasę. Pellet formuje się w sprasowane kulki przypominające niewielkie walce. Produkowane paliwo wyróżnia łatwość przechowywania i transportowania. Granulat ma niewielką objętość i stężenie wilgoci. Kocioł bazujący na przetwarzaniu pelletu nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. Uzyskiwany wskaźnik Energii Pierwotnej nie przekracza 70kWh/M2/rok. Należy jednak pamiętać, że kocioł na biomasę generuje duży współczynnik Energii Końcowej. Chcąc korzystać z urządzenia, trzeba również zainstalować komin i zaaranżować miejsce do przechowywania granulatu. Rozwiązanie to można optymalizować za pośrednictwem wentylacji mechanicznej. Dobrej jakości pellet w atrakcyjnej cenie dostępny jest natomiast na stronie internetowej e-sklepu  https://sobianek.pl/.

Pompy i kotły bazujące na odnawialnych źródłach energii pozwalają ograniczyć ilość toksyn zanieczyszczających powietrze. Warto więc zaimplementować w obrębie domowego systemu grzewczego nowoczesne rozwiązania optymalizujące eksploatację budynku.

 

 

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *