Najmodniejsze panele podłogowe — co wybrać?

Kiedy chcemy urządzić mieszkanie w zgodzie z obecnymi trendami, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę także na podłogę. Wiele osób nie docenia potencjału, który tkwi w panelach podłogowych. Czas zatem naprawić ten błąd i dowiedzieć się, jakie panele biją aktualnie rekordy popularności.

Gdzie kupić modne i praktyczne panele podłogowe?

Trendy trendami, jednak bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na funkcjonalność paneli. Dlatego też podczas dokonywania zakupu należy zwrócić uwagę także na ten aspekt. Nie można pomijać również kwestii cenowej, gdyż może okazać się wyznacznikiem jakości. Praktyczne oraz modne panele można zakupić w sklepie internetowym https://1000podlog.pl/podlogi,panele_podlogowe/.

Moda na naturę

W ostatnich latach niezmiennie modne są panele zbliżające nas do natury. Wtedy też wykorzystywane są lokalne gatunki drzew, które wyróżniają się trwałością oraz wysoką jakością. Zdecydowanie najpopularniejsze są panele podłogowe wykonane z dębu oraz z jodły.

Piękny i ponadczasowy dąb

Polacy zdążyli już na dobre pokochać podłogi wykonane z dębu i nic w tym dziwnego, gdyż wyróżniają się one klasycznym designem, pasującym do niemal każdego wnętrza. Popularność tego drzewa wynika również z jego elegancji oraz ułożenia słojów drewna, które są niezwykle atrakcyjne.

Tak naprawdę panele podłogowe z dębu można z powodzeniem wykorzystywać w pomieszczeniach zaaranżowanych w naprawdę różnych stylach. Będą one pasować zarówno do stylu skandynawskiego, eklektycznego, jak i bardzo tradycyjnego.

Obecnie pojawiają się różne kolory paneli z dębu, dlatego można dopasować według własnego gustu, kolorystyki pomieszczenia oraz jego zastosowania. Jaśniejsze kolory będą doskonale wyglądać w sypialni i w mniejszych pokojach, gdyż wtedy optycznie je powiększą. Z kolei ciemny brąz lub inne kolory o intensywniejszym nasyceniu sprawdzą się znakomicie, np. w dużych salonach.

Popularna i doceniana jodła

Innym znanym i modnym rodzajem drewna jest jodła, która także jest ceniona na polskim rynku. Bez problemu można dopasować ją do pokoi zaprojektowanych w stylu minimalistycznym. Dzięki temu doda mu stylu oraz oryginalności. Przy okazji deski można ułożyć w dowolny sposób, aby pomieszczenie stało się wyjątkowe.

Dekoracyjna strona paneli

Panele wykonane z drewna nadal mogą mieć różne kolory. Dziś niezwykle modne są ciemnobrązowe deski, które dodają charakteru i stają się dominującą częścią całego pokoju. Przy czym warto przemyśleć też kupno paneli, które mają bardzo widoczne słoje, ale jednocześnie są dość surowe. Takie niedoskonałości i struktura, która nie jest jednolita, są niezwykle modnym rozwiązaniem, na które warto się decydować.

Parkiet powraca

Kiedyś parkiety były czymś całkowicie naturalnym i powszechnym, jednak później większość osób chciała znaleźć alternatywne rozwiązanie. Dziś jednak sytuacja się zmieniła i znów parkiety stają się elementem pożądanym. Będą doskonałym uzupełnieniem pomieszczeń w stylu vinted, klasycznym, ale też awangardowym. Najlepiej będzie komponować się z białymi ścianami.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *