O trawnikach.

Wymagania trawy są wysokie, znaczeniem ma jakość gleby, trzeba także zadbać o regularne nawożenie i podlewanie. Niestety zawsze istnieje ryzyko, że pojawią się jakieś szkodniki, prześwity, choroby. Trawnik po zimie wygląda tragicznie, musi minąć sporo czasu, aby ponownie odżyje na wiosnę, ale niezbędne stają się także rozmaite zabiegi pielęgnacyjne. Wszystko to pochłania sporo czasu i pieniędzy. Świetną alternatywą będzie sztuczna trawa do ogrodu. Wszystkie wyżej wymienione czynności stają się zbędne. Syntetyczna murawa prezentuje się bardzo efektownie i jest wygodna w użyciu.

Jakie wyróżnia się rodzaje sztucznej trawy?

Pięknie zielony trawnik, idealnie przystrzyżony prezentuje się wspaniale, ale niestety trudno uzyskać taki efekt. Można jednak cieszyć się idealną murawą przez cały rok bez konieczności przeprowadzania licznych zabiegów pielęgnacyjnych. Z pomocą przychodzi sztuczna trawa ogrodowa. Początki sięgają lat 60. XX wieku. Amerykański naukowiec stworzył syntetyczną murawę, która miała za zadanie ułatwiać poruszanie się po boisku piłkarskim. Naturalna trawa szybko ulegała zniszczeniu przy intensywnym eksploatowaniu, czyli na skutek biegania i kopania piłki. Pojawiła się wobec tego potrzeba użycia alternatywy, czyli sztucznej murawy.

Niestety pierwsza wersja sztucznej trawy nie zebrała pozytywnych opinii. Była kładziona na twardy beton, miała sztywne podłoże, krótkie runo. Bieganie po niej sprawiało dyskomfort i łatwo była także o kontuzję, jeśli doszło do upadku. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło na udoskonalenie sztucznej trawy. Sięgnięto po elastyczny podkład, sprężyste i długie włókna z polipropylenu, polietylenu i nylonu. Podkład syntetycznej murawy świetnie przepuszcza wilgoć, zabezpiecza się także lateksem. Wszystko to sprawia, że wyróżnia się dużą wytrzymałością, odpornością na działanie czynników atmosferycznych. W sprzedaży znajdują się trawy boiskowe i trawy krajobrazowe.

Gdzie można spotkać sztuczną trawę?

Założenie trawnika z rolki to świetne rozwiązanie w przypadku prywatnych posesji, nadaje się do ogrodu, na taras i balkon. Na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/ znajduje się wiele rodzajów traw, włókna występują w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Sztuczna trawa może do złudzenia przypominać naturalny trawnik lub leśną polanę. Rewelacyjnie nadaje się na plac zabaw. Nie ulegnie zniszczeniu nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Można liczyć na miękkość. skuteczne amortyzowanie upadków, których nie brakuje podczas dziecięcej zabawy.

Campingi i pola namiotowe to kolejne miejsca do zastosowania sztucznej trawy. Nie trzeba martwić się o jej uszkodzenie na skutek rozłożenia namiotu, długotrwałego parkowania rozmaitych pojazdów. Syntetyczna murawa zachowuje swoje wysokie walory użytkowe i estetyczne przez długi czas. Jest niezwykle wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne. Rewelacyjnie nadaje się także to rozmaitych miejsc użyteczności publicznej. Prywatne firmy i instytucje również inwestują w sztuczną trawę, idealnie sprawdza się ona do zagospodarowania przestrzeni we wnętrzach i na zewnątrz budynków.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *