Oświetlenie w skandynawskim stylu – wszystko, co warto wiedzieć o wystroju wnętrza

W ostatnim czasie oświetlenie wnętrz w skandynawskim stylu cieszy się coraz większą popularnością. Jego zwolennicy zwracają przede wszystkim uwagę na prostotę poszczególnych elementów, która dzięki nowoczesnym i dobrze przemyślanym projektom tworzy niezwykłą całość.

Oświetlenie skandynawskie wyróżnia się dużą uniwersalnością – dzięki stonowanym kolorom oraz niezbyt nachalnym wzorom lampy bardzo dobrze sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i industrialnych, glamour czy retro. W sklepie Lampomat dużym uznaniem wyróżniają się między innymi lampy MarkSlojd w skandynawskim stylu. Co sprawia, że mają tak wielu entuzjastów?

Lampy MarkSlojd jako idealny przykład oświetlenia w stylu skandynawskim

Lampy MarkSlojd każdego roku zdobią wnętrza coraz większej liczby domów. Klienci bardzo często zwracają uwagę na ich staranne wykonanie, które mimo prostoty zachwyca tym, że wszystkie elementy są niezwykle dobrze przemyślane. To jedna z najważniejszych cech skandynawskiego wystroju – połączenie prostych form w taki sposób, aby zwracały na siebie uwagę w nienachalny sposób i ozdabiały przy tym pomieszczenie. Dlatego też oświetlenie wnętrz w skandynawskim stylu nie powinno być przesadzone – lepiej postawić na kilka większych lamp niż na bardzo dużo mniejszych modeli.

Styl skandynawski charakteryzuje się wyważonymi odcieniami. Królują tutaj delikatne, pastelowe kolory, które pięknie łączą się z drewnianymi elementami. Dlatego też oświetlenie w tym stylu często występuje w barwach bieli, beżu, delikatnej szarości czy zieleni. Uznaniem cieszą się również drewniane lampy, które równie dobrze komponują się z całym wystrojem. Mimo to możemy także spotkać się z oświetleniem w ciemniejszych kolorach. Tego typu propozycje idealnie sprawdzają się jako kontrastowy element aranżacji, dodając jej charakteru i niebanalnego wyrazu. Z tego powodu będą dobrym wyborem dla osób, które lubią się wyróżniać.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru oświetlenia w stylu skandynawskim?

Aby oświetlenie w stylu skandynawskim dobrze spełniało swoją rolę, powinniśmy dobrać je do danego pomieszczenia. W przypadku pokojów od strony północnej warto zdecydować się na zakup zarówno lamp wiszących, jak i stojących. Dzięki temu podczas ponurych dni z łatwością dostosujemy ilość światła do naszych potrzeb. Co więcej, jeżeli dużo czasu spędzamy podczas pracy przy komputerze czy z różnego rodzaju dokumentami, warto rozważyć lampy MarkSlojd biurowe, które odciążą nieco wzrok.

Zakupione lampy powinny również wyróżniać się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promienie słoneczne. Dzięki temu nie stracą swoich kolorów i będą bardzo dobrze się prezentować mimo upływu lat. Podczas zakupów warto dokładniej przyjrzeć się materiałom, z których powstało oświetlenie, a w razie wątpliwości dopytać obsługę o wszystkie nurtujące nas kwestie.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *