Ozdoby wielkanocne – własnoręczne czy kupowane?

Każdy z nas pragnie w swoim domu czuć się komfortowo. Każdy chce by jego dom, był zadbany, czysty i prezentował się pięknie i wyjątkowo. Szczególną uwagę na wystrój domu zwracamy w momencie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocnych. To w tym czasie większość osób decyduje się na generalne porządki oraz dba o odpowiedni wystrój. Okres Bożego Narodzenia się skończył, więc czas, aby pomyśleć o kolejnych zbliżających się Świętach Wielkanocnych. W tym celu warto na spokojnie się do nich przygotować i zadbać o odpowiednie ozdoby wielkanocne znacznie wcześniej.

Ozdoby wielkanocne robione ręcznie, czy kupione gotowe?

Wiele osób jest zapracowanych i ceni sobie wygodę, więc decyduje się na zakup gotowych już ozdób świątecznych oraz stroików. My zachęcamy, aby pomyśleć o nich dużo wcześniej i samemu przygotować ozdoby wielkanocne razem z dziećmi, którym sprawi to wiele radości. Przygotowując ozdoby wielkanocne, możemy spędzić wolny czas ze swoimi pociechami, a tym samym pokazać im jak można się fajnie bawić podczas tworzenia czegoś wyjątkowego. Dzieci w tym czasie odłożą choćby na moment telefony, tablety i inne elektroniczne sprzęty, a dodatkowo rozwiną swoją kreatywność.

Jakie ozdoby wielkanocne można stworzyć własnoręcznie?

Najpopularniejszą ozdobą wielkanocną są pisanki. Jajka wielkanocne są najważniejszym symbolem Świąt oraz niezastąpionym elementem każdego stroika. Najprostszym sposobem, który na pewno każdy z nas zna, są wydmuszki. Chcąc je uzyskać, delikatnie robimy dziurki z dwóch stron jajka, a następnie wydmuchujemy zawarte w nim białko i żółtko. Pustą skorupę ozdabiamy farbami, pisakami, kolorowym papierem lub bibułą, tworząc przepiękną kolorową pisankę. Kolejną ozdobą własnoręcznie robioną są również jajka, tym razem wycięte z papieru lub styropianu i ozdobione, Taką ozdobę wielkanocną można powiesić na sznureczkach w kuchni, w oknie lub na lampie. Dobrym sposobem na wykorzystanie papierowych i styropianowych jajek jest też stworzenie stroika wielkanocnego z gałązek bazi, do których można je przywiązać.

Dla osób, które lubią naturalne ozdoby, polecamy zasadzić wcześniej rzeżuchę, którą następnie można ozdobić pisankami i wykorzystać jako stroik. Przedstawiamy również idealne rozwiązanie dla osób, które lubią wyzwania. W tym celu z gałązek i bazi można stworzyć wianek, a następnie go przyozdobić wstążeczkami, gotowymi pisankami i barankiem. Jest to doskonała dekoracja wisząca na drzwiach lub w oknie. Ten pomysł można też wykorzystać jako stroik na stół. Dopełnieniem ozdób wielkanocnych robionych własnoręcznie są figurki baranków, kurczaczków, zajączków, którymi również można udekorować dom lub dodać do stroików.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *