Pantone kolory roku 2021 w modnych aranżacjach

Niezmiennie w grudniu firma Pantone prezentuje kolor roku, który staje się dominującym trendem na następnych 12 miesięcy. Pomimo wielu przeciwności również rok 2020 doczekał się nowego wyboru. Decyzja potentata branży poligraficznej może jednak nieco zaskakiwać.

Jaki odcień będzie najmodniejszą barwą w nadchodzących miesiącach, zastępując dotychczasowy klasyczny granat?

Odcienie podnoszące na duchu – kolor żółty i szary

W ostatnich latach wybierano kolory mocno zróżnicowane. Pojawiały się barwy zdecydowane, jak fiolety i pomarańcze. Nie stroniono również od ponadczasowej elegancji ciemnego błękitu.

W tym roku zespół specjalistów postanowił, że kolorem sezonu nie zostanie jedna barwa, a połączenie dwóch mocno kontrastujących kolorów – żółtego (Illuminating) i szarego (Ultimate Gray).

W uzasadnieniu dyrektor Pantone Colour Institute, Leatrice Eiseman, stwierdziła, że: zestawienie solidnej szarości i wibrującej żółcieni wyraża optymizm i hart ducha. Jest to połączenie plastyczne i zarazem niezmiernie pozytywne. Daje nam siłę na przyszłość i nadzieję. Potrzebujemy przecież odwagi i podniesienia na duchu – to podstawa dla ludzkiego ducha.

Nowoczesne i energetyczne połączenie przykuwa wzrok i dodaje energii. Dzięki niemu można stworzyć oryginalne, pełne życia aranżacje – idealne do funkcjonalnych, nowoczesnych wnętrz mieszkalnych.

Co wyróżnia nowe kolory roku?

Podstawową zaletą zaproponowanego przez firmę Pantone rozwiązania jest olbrzymia uniwersalność. Tego typu zestawienia świetnie sprawdzają się w przedmiotach codziennego użytku, aranżacji wnętrz, a nawet w projektowaniu odzieży.

W projektowaniu pomieszczeń połączenie żółtego z szarością jest niezmiernie optymistyczne i żywe. Równocześnie wyróżnia się elegancją i czystością, co nadaje ciekawy, nowoczesny wyraz całej przestrzeni.

W jakich stylach sprawdzą się kolory roku Pantone 2021?

Zestawienie tak kontrastowych kolorów wpisuje się w większość nurtów nowoczesnych, które towarzyszą nam od kilku lat. Idealnie oddają ducha przestrzeni w stylu minimalistycznym, geometrycznym i skandynawskim.

Można w nich postawić na spokojne i wyważone szarości ścian, przełamane intensywnym odcieniem żółtych dodatków – poduszek, zasłon lub abażurów nowoczesnych lamp, które oferuje choćby sklep Lampy.it.

Tak żywe zestawienie świetnie sprawdza się także w pomieszczeniach boho, w których stawia się na swobodę, przytulność i indywidualizm.

Do jakich pomieszczeń można wykorzystać barwy roku Pantone?

Zestawienie obu kolorów jest niezmiernie energetyczne. Do jakich przestrzeni warto zatem je wprowadzić? W zależności od zastosowanych proporcji może wpisać się w niemal każdą domową przestrzeń. Pełna życia kuchnia lub jadalnia z mocnymi żółtymi akcentami wprowadza radość i świeżość.

Z kolei przewaga szarości z subtelnym zaznaczeniem żółtych elementów (tekstylia i lampy) to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, służących głównie do wypoczynku i relaksu, jak salon lub sypialnia.

Nowoczesność, elegancja i przytulność – kolory Pantone w modnych wnętrzach

Kolory roku Pantone to bynajmniej nie obowiązkowy trend, jednak wskazówka, jak można bawić się barwami w domowych wnętrzach. Zaproponowane w tym roku połączenie daje radość, ożywia pomieszczenia i sprawia, że nawet w zimnym i pochmurnym okresie jesienno-zimowym możemy cieszyć się odrobiną słońca w domowych czterech ścianach.

Warto zatem rozważyć wprowadzenie tekstyliów lub lamp w najmodniejszych odcieniach. Nie tylko po to, by wpisać się w trendy, ale również by dodać sobie nieco energii i uśmiechu na dobry początek każdego dnia.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *