Pufy do salonu i przedpokoju. Poznaj tegoroczne trendy

Słysząc pojęcie ,,pufa”, wielu z nas przychodzi na myśl ciężki taboret, popularny w okresie PRL-u. Jest to mylne skojarzenie, które zakrzywia rzeczywisty obraz pufy. Dzisiejsze produkty nie przypominają wyposażenia babcinego pokoju, są eleganckie, estetyczne, niezwykle komfortowe i funkcjonalne. Pufy stały się nowoczesnymi meblami, które świetnie odnajdują się w różnych aranżacjach.

Rodzaje puf

Typowa pufa jest niewielkim taboretem z nóżkami, który służy za dodatkowe siedzisko. Bardzo popularne są pufy tapicerowane do Domartstyl, które świetnie prezentują się w różnych aranżacjach. Tego typu siedzisko posiada zazwyczaj skrzynię, w której można przechowywać drobiazgi. Jest to wygodne i pomaga utrzymać porządek w pomieszczeniu. W zależności od wysokości, pufa może być siedziskiem, podnóżkiem albo niewielkim stolikiem na tacę z przekąskami. Pufa tapicerowana doskonale wygląda jako element wystroju, a w razie potrzeby jest funkcjonalnym meblem. Pufy mają drewniane lub metalowe nogi. Dostępne są również modele, które stoją od razu na skrzyni. Na rynku pojawiły się również pufy bez schowka – okrągłe niewielkich rozmiarów pufy wełniane.

 

 

Są bardzo wygodne i nie zajmują wiele miejsca. Na początku pojawiały się tylko w aranżacjach w stylu skandynawskim, obecnie stanowią element wyposażenia także nowoczesnych pomieszczeń. Pufy mają oryginalne kształty, nie muszą być prostopadłościanami rodem z PRL-u. Bez problemu można znaleźć pufy okrągłe, w formie kufra, worka, jedno lub dwuosobowe. Zdobienia pufy są śmiałe i bardzo efektowne.

 

Jaki materiał na pufy?

Pufa jest nie tylko funkcjonalna, ale również bardzo estetyczna. Wybór materiału obiciowego jest ważny, bo w dużej mierze determinuje żywotność siedziska. Do wyboru jest mnóstwo pięknych tkanin. Bardzo dobrym wyborem jest filc – miłe w dotyku włókna, odporne na zabrudzenia. Łatwo się je czyści i są wytrzymałe. Dla miłośników elegancji świetnym materiałem jest eko skóra. Pufy obite tym materiałem wyglądają szykownie i ekskluzywnie. Eko skóra jest przyjemna w dotyku, lekko sztywna i łatwa w pielęgnacji. W sklepach dostępne są także pufy z poliestru – odpornego na zabrudzenia materiału, pluszu – miłego w dotyku, miękkiego włókna i tkanin wodoodpornych. Wybór obicia zależy od stylu aranżacji oraz preferencji użytkownika. Filc i eko skóra są materiałami najbezpieczniejszymi, a plusz nadaje meblom awangardowy wygląd.

 

Popularne wśród nastolatków

Warto wspomnieć, że nowoczesne pufy przybierają również formę worków wypełnionych granulatem styropianowym. Takie produkty są miękkie i niezwykle wygodne. Można na nich siedzieć albo leżeć. Ich fenomen opiera się na płynnej formie, która dopasowuje się do ciała. Worki sako nie powodują bólów kręgosłupa, pozwalają komfortowo i zdrowo wypocząć. Na rynku dostępnych jest kilka rozmiarów tych produktów, niektóre z nich są całkowicie miękkie, a inne posiadają zaznaczone oparcie. Bardzo często użytkownicy decydują się na zakup takiego pufa do pokoju dziecięcego, ale worki idealnie sprawdzą się w salonie i sypialni.

Użyte w tekście zdjęcia pochodzą ze strony: https://domartstyl.com/pl/produkty/pufy/.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *