PYTANIA, KTÓRE NALEŻY ZADAĆ PRZY WYBORZE BLATÓW

Kamień naturalny i zaprojektowane blaty kwarcowe mogą nadać Twojej przestrzeni w kuchni ekskluzywny wygląd, którego możesz szukać. Kamienie te mogą również odmienić pomieszczenia Twojego domu nadając praktyczność w użytkowaniu oraz prestiżowy wygląd. A co najciekawsze, po zainstalowaniu może zwiększyć wartość Twojego domu przy ewentualnej sprzedaży. W dzisiejszych czasach jest tak wiele opcji, na które możesz się zdecydować, więc z pewnością może to być przytłaczające, gdy jesteś w trakcie wybierania blatu, który powinieneś zakupić. Lecz trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim praktyczność materiału, trwałość a także wygląd. A to zapewni Ci kamień naturalny. Wybierając materiał z którego będziesz miał blat w kuchni czy łazience, zalecamy najpierw zadać sobie kilka pytań.

Lubisz często sprzątać?

Twój styl życia ma bezpośredni wpływ na rodzaj materiału, na który powinieneś się wybrać. Jeśli jesteś w ciągłym ruchu i nie lubisz prac domowych w postaci częstego sprzątania, wybierz materiał o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, o który możesz łatwo się zatroszczyć. W takim przypadku najlepszym wyborem byłby kwarcyt naturalny. Jego twardość i bardzo niska chłonność zapewni Tobie zadowolenie z użytkowania przy minimalistycznym podejściu do jego pielęgnacji.

Jeżeli natomiast sprzątanie nie sprawia ci problemu, wręcz uwielbiasz czyścić, polerować i nie masz nic przeciwko okazywaniu miłości kamieniom? Twoje opcje rozszerzają się w łazience o nawet porowate rodzaje kamienia naturalnego jak trawertyn czy bardziej delikatne marmury. Natomiast w kuchni na pewno zainteresuje cię marmur o niepowtarzalnym rysunku przebarwień lub jasne  miękkie granity które uwielbiają prace nad nimi w postaci częstego wycierania, impregnacji oraz pielęgnacji.

Czy lubisz gotować?

Jeśli masz rodzinę i uwielbiasz przygotowywać posiłki w domu, potrzebujesz trwałego, wytrzymałego materiału, który jest łatwy do czyszczenia. Jednym z takich materiałów byłby ponownie kwarcyt naturalny lub spiek kwarcowy, a także odpowiedni rodzaj twardego mało nasiąkliwego granitu przy którym będzie można się odprężyć i poddać całym sercem przygotowaniu posiłków nie zwracając specjalnej uwagi na blat.

Jednak niezależnie od tego, z jakiego materiału blat wybierzesz, pamiętaj, że musisz przynajmniej raz do roku zapewnić impregnację oraz używać do codziennego porządku odpowiedniego rodzaju najlepiej dedykowanego płynu Daystone, który zadba o to aby wygląd nie stracił wartości przed długie lata użytkowania

Zależy ci na wyglądzie blatów.
Wygląd jest bardzo istotny, a także ma duży wpływ na ich użytkowanie. Im kamień bardziej wzorzysty tym na blacie mniej są widoczne wszelkie zabrudzenia. Im blat bardziej jednolity zarówno strukturalnie jak i kolorem, wówczas jego użytkowanie jest bardziej wymagające i niezależne jest to od rodzaju kamienia. Wynika to po prostu z samego użytkowania blatów. Kolor blatów również ma znaczenie. Białe czy czarne blaty są trudne w utrzymaniu czystości, natomiast kolory pastelowe są o wiele łatwiejsze i bardziej praktyczne. Występują również coraz częściej kamienie na blaty antykowane. Wyglądają one strukturą jak skórka pomarańczy. Wykonuje się je poprzez płomieniowanie kamienia a w późniejszej fazie obróbki jego szczotkowanie. Co ciekawe w praktyce okazało się, że tak wykończone blaty są bardziej praktyczne podczas użytkowania niż blaty w tradycyjnym wykończeniu polerowanym.

Budżet

Zwykle  kamień naturalny jest jednym z droższych rozwiązań na blaty, jednak można powiedzieć, że droga po wybierze kamienia jest tylko w jedną stronę. Jak z produktami Apple. Jeżeli już raz zdecydowałeś się i zacząłeś użytkować blaty kamienne,  lub inne wyroby z kamienia, to już nigdy nie będziesz chciał mieć innych blatów w przyszłości. Łatwość pielęgnacji, przyjemność użytkowania czy wspaniały ich wygląd to tylko część zalet.

W przypadku kamienia naturalnego  cena naprawdę zależy od wybranego rodzaju kamienia, wielkości blatów, a także trudności montażu. Duży wpływ mają również dodatki przy blatach jak płyta indukcyjna wykonana na równo z blatem, ładowanie indukcyjne czy ociekacz frezowany w kamieniu.

Najlepiej jest zadzwonić lub skontaktować się mailowo. Sprawdzić ile mogły by kosztować blaty właśnie dedykowane dla ciebie.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *