Sposób na szybki i wygodny prysznic z kabiną Walk In

Jak urządzić łazienkę, by była wygodna i funkcjonalna? Podczas remontu lub modernizacji mieszkania warto zwrócić uwagę na kabiny prysznicowe Walk In. Pierwotnie projektowane były z myślą o osobach niesprawnych ruchowo, np. dla seniorów i osób na wózkach. Obecnie uważane są za wyjątkowo nowoczesne i bardzo komfortowe. Także ich cena jest na tyle przystępna, że śmiało mogą konkurować z klasycznymi brodzikami i kabinami prysznicowymi.

Do jakiej łazienki pasuje kabina bez brodzika?

W nowoczesnej łazience idealnie sprawdzi się kabina bez brodzika, z odpływem w podłodze. Takie rozwiązania cieszą się rosnącą popularnością. Na pewno wpisują się w stylistykę nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz. Zajmują mało miejsca i są odpowiednie nawet do bardzo małych pomieszczeń. Jeśli podczas remontu domu właściciel planuje wydzielenie łazienki w pokoju lub sypialni, to kabiny prysznicowe Walk In pomogą zaaranżować przestrzeń. Plusów takiego rozwiązania jest wiele. Największym zdaje się być brak barier architektonicznych. Jeśli zatem ktoś z rodziny ma problemy z chodzeniem, to prysznic z odpływem w podłodze będzie wygodnym rozwiązaniem. Innym pozytywnym aspektem tego typu zabudowy jest możliwość ładnej aranżacji wnętrza, np. za pomocą płytek. Nie trzeba kupować brodzika, wszystkim zajmuje się ekipa remontowa. Można dobrać wymiary takiej kabiny prysznicowej typu Walk In.

Aranżacja kabiny prysznicowej typu Walk In

Kabinę prysznicową bez brodzika można zaaranżować na wiele sposobów. Podstawą projektu jest określenie lokalizacji w łazience. Wygodne kabiny prysznicowe Walk In mogą znaleźć się w narożniku lub pośrodku pomieszczenia. W apartamentach i loftach popularne są przezroczyste przegrody, które wpisują się w przestrzeń sypialni lub innego pokoju mieszkalnego. Zatem najważniejszym elementem jest przyłącze do kanalizacji i wody. Jeśli chodzi o samą podłogę, to można wykorzystać w tym celu dowolny fragment mieszkania. Najczęściej do wykonania takich nowoczesnych kabin wykorzystuje się płytki ceramiczne. Jako drzwi służą plastikowe lub szklane, ze szkła hartowanego.

Orientacyjny koszt wykonania kabiny Walk In

Skoro kabiny prysznicowe Walk In nie wymagają kupna brodzika, ich wykonanie wydaje się być tańsze lub w porównywalnej cenie, jak tradycyjne. Koszt takiej zabudowy zależy od wielu elementów. Podstawa to bateria prysznicowa i odpływ. Jeśli są już wmontowane, to jedynym kosztem po stronie właściciela mieszkania są elementy wykończeniowe: kafelki i płytki ceramiczne. Warto wybrać solidne drzwi, np. ze szkła hartowanego. Można też wykorzystać luksfery do stworzenia przezroczystych ścianek.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *