Stegu i kamień dekoracyjny

Stegu to firma funkcjonująca na rynku europejskim od 25 lat. Oferuje swoim klientom produkt budowlany jakim jest okładzina ścienna oraz kamień dekoracyjny a także elementy budowlane dekoracyjne, akcesoria ogrodowe, panele z drewna naturalnego oraz przeróżne akcesoria chemii budowlanej. Stegu narodziła się jako niewielka firma rodzinna, by wraz z upływem lat przekształcić się w globalną markę o niezmiennym profilu budowlanym

Wszystkie produkty firmy Stegu, jakie można znaleźć na rynku budowlanym to produkty inspirowane naturą, czyli takie, które wykorzystują jak najbardziej naturalne kruszywa oraz barwniki. Jednocześnie przy niezmiennym aspekcie ich struktury Stegu dba, by jej produkty zmieniały się wyglądem zgodnie z oczekiwaniami klientów i zmianami w trendach budowlanych. Nieustanne przemiany, jakie towarzyszą trendom w aranżacji wnętrz wymuszają na wszystkich producentach mobilność i dynamikę projektowania ich produktów zaprzeczając jednocześnie unifikacji wnętrz i dążąc do utrzymania jak najwyższej jakości produktów.

Stegu to jedna z najnowocześniejszych na świecie firm produkujących płytki dekoracyjne oraz elewacyjne. Stegu dystrybuuje swoje produkty poprzez najbardziej rozgałęzione sieci marketów budowlanych i to zarówno w Polsce jak poza granicami naszego kraju. Jej produkty można otrzymać w:

  • HAGEBAU, HELLWEG, OBI w Niemczech
  • CASTORAMA, BRICODEPOT, LEROY MERLIN we Francji
  • BYGGMAX w Szwecji
  • OBI na Węgrzech
  • SENUKU na Litwie
  • oraz w wielu innych punktach sprzedaży we: Włoszech, Czechach, Słowacji, w Austrii i Rumunii

Popularność produktów i nagrody

Produkty budowlane firmy Stegu od dawna doceniane są przede wszystkim za design, za możliwość jaką dają w kształtowaniu wyglądu wnętrz oraz za dokładność i staranność wykończenia. Produkty Stegu są przeznaczone zarówno do dekoracji wnętrz jak i do zdobienia obiektów na zewnątrz, do elewacji, ogrodzenia czy małej architektury przydomowej. Firma od wielu lat utrzymuje wiodącą pozycję na rynku budowlanym jako producent płytek dekoracyjnych.

Podczas wieloletniej aktywności wiele z produktów firmy doczekało się wyróżnień i nagród. W ostatnim czasie były to biała cegła z fugą Parma, cegła Boston o industrialnym charakterze oraz płytki elewacyjne Nepal i panel Pure. Kolejne lata przynosiły firmie ważne nagrody za innowacyjność i konkretny wyrób o wysokich walorach designerskich, tylko w 2016 r firma otrzymała:

  • Orła Innowacji Rzeczpospolitej Polskiej w kategorii „Innowacje marketingowo-sprzedażowe”
  • Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu przyznawaną przez Business Centre Club
  • Wygraną w konkursie Design dla konesera je produktu –  płytki Timber

Kamienie dekoracyjne Stegu

Popularność zastosowań kamienia ozdobnego we wnętrzach utrzymuje się od dobrych paru lat i nie widać, by cokolwiek miało to zmienić. Niesłabnąca moda na industrialne wnętrza czy wręcz adaptacja wnętrz poindustrialnych wywarła wyraźne piętno w projektowaniu wnętrz. Kamień dekoracyjny wnosi do wnętrz pewną surowość i szlachetność, którym trudno jest się oprzeć. Położony na jednej ze ścian lub tylko jej fragmencie zmienia wyraźnie klimat przestrzeni inaczej skupiając światło, budując odmienną gamę barw i faktur. Płytki kamieniopodobne Stegu kształtem, fakturą i barwą oddają urok naturalnego kamienia.

Kamień dekoracyjny wspaniale prezentuje się na elewacji budynków nadając mu elegancji i reprezentacyjnego wyglądu. Pozwala na wyróżnienie danego obiektu, jest efektowny i łatwy w montażu, a przede wszystkim trwały i wytrzymały, co przy elewacjach ma podstawowe znaczenie, konkuruje również ceną z innymi produktami.

Różnorodność kamienia dekoracyjnego Stegu

Kamień dekoracyjny produkowany przez firmę Stegu wyróżnia się szeroką gamą struktur i odcieni inspirowanych oraz naśladujących charakterystyczny budulec właściwy architekturze ze wszystkich zakątków świata. Stegu w swojej ofercie posiada produkty charakterystyczne dla nasłonecznionych obiektów Bliskiego Wschodu, jego wapienne bloki czy piaskowce wprowadzające do współczesnych wnętrz poczucie ciepła i odbitego światła.

Największą zaletą zastosowania kamienia dekoracyjnego i to bez względu na wybór konkretnego produktu jest jego zdolność łączenia się z różnego rodzaju materiałami, które w projektowaniu wnętrz uznaje się za „chłodne”, np. szkło czy metal. To niestandardowe połączenie tworzy zupełnie nową jakość wyróżniając w ten sposób nowoczesne przestrzenie. Kamień dekoracyjny Stegu ma to do siebie, że równie dobrze komponuje się w aranżacjach mniej wyrazistych, poszukujących jedynie źródeł ciepła optycznego. Klasyczne aranżacje wykorzystujące jedną ze ścian pod wybrany kamień dekoracyjny tworzą niebanalny efekt wizualny, a jednocześnie nadają pomieszczeniu zupełnie nową dynamikę.

Kamień dekoracyjny doskonale sprawdza się w salonie, ale warto również zastosować go choćby w przedpokoju czy kuchni. Oprócz walorów stricte estetycznych produkt ten doskonale chroni newralgiczne partie ścian przez zabrudzeniem i zniszczeniem. Kamień dekoracyjny łatwo się impregnuje, ale też w razie konieczności można go przemalować zachowując charakterystyczną strukturę. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie tego samego kamienia dekoracyjnego na elewacji oraz wewnątrz mieszkania. Dzięki temu wszystkie elementy ze sobą doskonale współgrają.

Płytki dekoracyjne Stegu budują specyficzny i wyjątkowy klimat i to zarówno wnętrz jak i otoczenia zewnętrznego. Właściwie dobrane i skomponowane z elementami małej architektury nadają oryginalności i charakterystycznej dla wszystkich produktów firmy szlachetności i elegancji wystroju.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *