Szklane panele – modne i oryginalne włączniki światła

Bez włączników światła trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w domowych wnętrzach. Są niezbędnym elementem każdej przestrzeni. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie sterować poszczególnymi lampami, zapewniając sobie komfort i bezpieczeństwo.

Oprócz standardowych, znanych wszystkim modeli przyciskowych, istnieje też szeroki wybór innych rozwiązań. Szczególnie ciekawym są szklane panele, które wprowadzają zwykłe włączniki w świat nowoczesnego designu i zaawansowanych technologii.

Dlaczego warto z nich korzystać? O tym napiszemy poniżej.

Panele dotykowe – co to takiego?

Przyzwyczailiśmy się do włączników, w których ramkach tkwią przyciski lub pokrętła. Panele dotykowe wyglądają jednak zupełnie inaczej. Kupując taki produkt, otrzymujemy bowiem płaską taflę ze szkła hartowanego. Jej wielkość może być różna, w zależności od tego, ile obwodów elektrycznych ma obsługiwać. Tego typu produkty można znaleźć na stronie: https://gajwer.pl.

Przy ich pomocy steruje się oświetleniem w domowych wnętrzach. Czym wyróżniają się w stosunku do standardowych rozwiązań?

Prosty montaż

Włączniki szklane bez trudu można wprowadzić do wnętrz, w których wcześniej używano normalnych modeli przyciskowych.

Ich montaż jest szybki i niczym nie różni się od standardowego włącznika. Urządzenie łatwo mieści się w standardowej puszce elektrycznej, dlatego wymiana nie wymaga wprowadzania wielkich prac remontowych w domu lub mieszkaniu.

Wysoka trwałość

Nowoczesne panele szklane wykonuje się z wysokiej trwałości szkła hartowanego. Oznacza to, że są niesamowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ogranicza się w ten sposób do minimum ryzyko przypadkowego zarysowania powierzchni.

Dodatkowo włączniki tego typu da się bez trudu utrzymać w czystości. Wystarczy tylko miękka, wilgotna szmatka.

Estetyka i zróżnicowanie dostępnych modeli

Włączniki dotykowe wyróżniają się dużymi walorami dekoracyjnymi. Płaska tafla szklana nadaje się nie tylko do aranżacji nowoczesnych. Bez trudu da się wprowadzić ją niemal do wszystkich popularnych obecnie aranżacji.

Produkt występuje w mocno zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Można znaleźć rozwiązania klasyczne, wykonane w czerni lub bieli. Oprócz nich istnieje też szeroka paleta innych odcieni – od barwy srebrnej i złotej, aż do różu i zieleni.

Sterowanie

Olbrzymią zaletą urządzeń tego typu jest wygoda sterowania nimi. Podstawą jest oczywiście manualne kontrolowanie oświetlenia, poprzez dotknięcie powierzchni włącznika. Oprócz tego zyskujemy jednak inne opcje.

Panele dotykowe można bowiem również obsługiwać przy pomocy dedykowanych pilotów, które łatwo znaleźć w sklepach z urządzeniami elektrycznymi. W ten sposób wydatnie zwiększa się funkcjonalność takiej instalacji, a my możemy włączać lub wyłączać poszczególne lampy bez odrywania się od bieżących zadań.

Włączniki szklane da się wykorzystać w domowej instalacji typu Smart House. Dzięki temu sterowanie rozmaitymi urządzeniami elektrycznymi, używanymi w domu, staje się jeszcze prostsze.

Panele szklane – sposób na piękne i wygodne oświetlenie domu

Włączniki szklane stają się coraz popularniejsze. Wyróżnia je oryginalny design, który świetnie łączy się z wysoką funkcjonalnością. Warto zatem sprawdzić, czy nie przydałyby się również w naszych wnętrzach.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *