Kobieta analizuje moodboard wnętrza skomponowany na tablicy korkowej

Szybka metamorfoza pokoju dla nastolatka.

Dzieci bardzo szybko dorastają. Pokój dziecinny, który urządzaliśmy z zaangażowanie, przestaje wówczas odpowiadać potrzebom oraz stylowi nastolatka. Pojawia się pytanie, jak urządzić pokój dla nastolatka. Spada ono na nas, jak grom z jasnego nieba. Pomysł na metamorfozę pokoju może wyjść od dziecka, które przestało czuć się dobrze we własnym „królestwie”. Zmiana pokoju dziennego na pokój nastolatka musi być wówczas szybka i najlepiej tania. Od czego zacząć zmiany w pokoju dla nastolatka?

Jak urządzić pokój dla nastolatka – od czego zacząć oraz skąd czerpać inspiracje

Zanim zaczniemy zastanawiać się, jak urządzić pokój dla nastolatka, koniecznie powinniśmy wspólnie z dzieckiem uporządkować pomieszczenie. Nastolatek wyrasta bowiem nie tylko z pokoju dziennego, ale i z wielu przedmiotów, które się w nim znajdują.

Zabawki, książki, ubrania oraz sprzęt elektroniczny, których nasze dziecko już nie używa, możemy spróbować sprzedać na portalach internetowym. W ten sposób nasz budżet na aranżację pokoju dla nastolatka wzrośnie. Jednocześnie uwolnimy dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu. Będziemy mogli ją odpowiednio wykorzystać na nowe zainteresowania dziecka.

Skąd czerpać inspiracje na aranżację pokoju dla nastolatka? W pierwszej kolejności powinniśmy zapytać nasze dziecko, czy ma własny pomysł na metamorfozę pokoju. Inspiracją dla niego mogą być pokoje rówieśników, czasopisma oraz wyobraźnia. Być może nasze dziecko ma tak oryginalny styl, że będzie miało na swój pokój pomysł, którego nie podpowiedzą nam żadne czasopisma o projektowaniu wnętrz.

Już na samym początku powinniśmy ustalić, ile pieniędzy przeznaczyć na urządzenie pokoju dla nastolatka i poinformować o tym dziecko. Następnie powinniśmy stworzyć dwie listy – lista przedmiotów, które koniecznie trzeba kupić oraz lista rzeczy mniej ważnych, których kupno będzie zależało od tego, czy zmieścimy się w budżecie.

Jak podzielić pokój nastolatka – potrzeby nastolatka

Pomysły nastolatka na aranżację pokoju powinniśmy uszanować. Jednak rolą rodzica jest zwrócenie uwagi dziecku na ważne szczegóły. Pokój dla nastolatka powinien mieć wyodrębnione trzy części;

  • kącik do nauki;
  • miejsce do spania;
  • miejsce do relaksu.

Miejsca te powinny tworzyć spójną całość.

Aranżacja pokoju dla nastolatka – kącik do nauki

Miejsce do nauki dla nastolatka powinno być dobrze oświetlone. Pamiętajmy, że nastolatkowie uczą się obecnie nie tylko z zeszytów oraz książek, ale na co dzień korzystają z komputerów. Biurko powinno być więc odpowiednio duże. Problem dojścia do kontaktu może rozwiązać dobrej jakości przedłużacz z wyłącznikiem oraz odpowiednią ilością gniazdek.

Czasami warto wykorzystać meble z pokoju dziecinnego, które posłużą dziecku przez kolejne lata. Dodatkowe półki – wiszące oraz stojące, organizery na biurko oraz wygodne krzesło biurowe wystarczą, aby zamienić pokój dziecinny w stylowy pokój nastolatka.

Pokój dla nastolatka – miejsce do spania

Miejsce do spania w pokoju dla nastolatka nie wymaga dużych zmian. Najczęściej łóżko możemy zostawić to samo. Czasami konieczna może okazać się wymiana materaca – bardziej ze względów zdrowotnych niż ze względu na nową aranżację pokoju. Duże zmiany wprowadzi natomiast nowa bawełniana pościel dla nastolatka. Nasza pociecha powinna wybrać sobie ją samodzielnie. Na rynku dostępna jest dobrej jakości pościel dla nastolatków – zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Kołdra powleczona poszewką z ciekawym motywem da naszej latorośli powód do radości oraz zapewni zdrowy, komfortowy sen. Zmiany może wymagać także lampka nocna.

Jak urządzić mały pokój dla nastolatka

Aranżacja pokoju może być dużym wyzwaniem, jeśli pokój dziecka jest stosunkowo mały. Jak urządzić mały pokój dla nastolatka? Fototapeta pomoże nam powiększyć pokój optycznie. Odpowiednio dobrany wzór lub motyw tapety nada pomieszczeniu charakteru.

Z kolei kanapa młodzieżowa sprawi, że miejsce do spania będzie jednocześnie miejscem na relaks z kolegami lub koleżankami. Kilka stylowych poduszek oraz mały, przesuwany stolik zapewnią odpowiedni klimat oraz komfort podczas pogaduszek, wspólnej nauki czy też gry na konsoli.

Aranżacja pokoju dla nastolatka – zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca, wymaga przede wszystkim wyrozumiałości oraz poszanowania ich stylu. Nawet jeśli do dyspozycji mamy niewielki budżet na metamorfozę pokoju, wspólnymi siłami powinno nam się to udać.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *