Toaleta przenośna dla niepełnosprawnych – jakie elementy powinna zawierać?

Toalety przenośne to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie brakuje infrastruktury. Nowoczesne modele mobilnych kabin spełniają wszelkie oczekiwania użytkowników, włącznie z osobami z niepełnosprawnością. Co należy do ich wyposażenia?

Koncerty plenerowe, place budowy, inwestycje oddalone od miast oraz mnóstwo innych projektów wymaga zapewnienia uczestnikom odpowiednich warunków. Dotyczy to wszystkich aspektów, w tym dostępu do WC. Współcześnie ten problem można szybko rozwiązać, kontaktując się z firmą dostarczającą przenośne toalety. Po podpisaniu umowy w wyznaczonym punkcie pojawiają się specjalne mobilne kabiny.

Przenośna kabina z udogodnieniami

Wiele firm proponuje klientom toalety przenośne Białystok, Tarnów, Zawiercie czy Stargard Szczeciński to zaledwie kilka z dziesiątek miast, w których istnieje możliwość zamówienia kabin na konkretne wydarzenie plenerowe. Wybierając najkorzystniejszą ofertę, warto skupić się na przedsiębiorstwach mających do dyspozycji nie tylko standardowe przenośne toalety, lecz również warianty z dodatkowym wyposażeniem. Co może znaleźć się w modelach z tej grupy? Między innymi, kosz na śmieci, umywalka z uchwytami do samodzielnego przytrzymywania się oraz lustro uchylne z regulacją kąta siedzenia dostępną dla osoby siedzącej.

Opcjonalnie w przenośnych kabinach przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością można spotkać dwa dozowniki: jeden na płyn do mycia rąk, a drugi na środek dezynfekcyjny. Prócz tego do wyposażenia może wchodzić podajnik ręczników papierowych oraz jednorazowych nakładek higienicznych. Ponadto niektórzy producenci montują w toalecie system oświetlenia.

Co powinno mieć przenośne WC dla niepełnosprawnych?

Aby przenośna kabina umożliwiała swobodne korzystanie osobie z niepełnosprawnością, powinna posiadać przynajmniej kilka udogodnień. Zalicza się do nich przede wszystkim konstrukcja podestu, która pozwala na wjazd na wózku inwalidzkim. Standardowa toaleta niejednokrotnie bywa zbyt wąska, aby do niej wjechać, a następnie obrócić wózek lub przemieścić się z niego na toaletę. Drzwi nie powinny być węższe niż 90 cm. Kolejna istotna cecha to tzw. relingi, czyli poręcze przy ścianach, a także przeciwpoślizgowa podłoga. Przydatny będzie również pojemnik na dwie rolki papieru toaletowego.

Na rynku są dostępne nowoczesne toalety z dwoma niezależnymi systemami wentylacji, automatycznie zamykanymi drzwiami oraz półprzezroczystym dachem. W standardzie posiadają m.in. zamek “wolne/zajęte”.

Rzetelne firmy wynajmujące przenośne toalety

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm dostrzega konieczność zadbania o potrzeby wszystkich grup użytkowników, w tym osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Wyspecjalizowane przedsiębiorstwa dostarczają przenośne kabiny na firmowe imprezy, koncerty, pikniki oraz szereg innych wydarzeń na świeżym powietrzu.

Mając świadomość, że w plenerowych eventach uczestniczą m.in. ludzie z trudnościami z samodzielnym poruszaniem się (na wózku bądź o kulach), profesjonalne firmy oferują w pełni przystosowane toalety przenośne Szczecin, Andrychów, Cieszyn czy Kołobrzeg – te oraz szereg innych polskich miast to miejsca, w których można zamówić tego typu usługę. Rozsądnym rozwiązaniem będzie uważne prześledzenie oferty świadczących je spółek. To pozwoli dokonać najlepszego wyboru.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *