Uchwyty meblowe – łatwy sposób na zmianę wystroju wnętrza

Wiele osób urządzając swoje wnętrza stara się wyprzedzić nadchodzącą modę. Właściciele aranżują poszczególne pomieszczenia, w taki sposób, aby mogły one służyć i dobrze się reprezentować przez wiele lat. Jednak trzeba pamiętać, że moda stale ulega zmianie. Osoby, które nowocześnie urządzały swoje pomieszczenia kilka lat temu, obecnie nie mogą pochwalić się najnowszymi trendami.

Jeżeli chcemy posiadać modnie zaaranżowane pomieszczenia mieszkalne powinniśmy postawić na prostotę i klasykę. Ponadczasowe meble oraz dodatki cieszą oko niezależnie od upływu czasu. Ponadto standardowe wyposażenie zawsze można z łatwością zmienić i dopasować do obowiązującego trendu.

Rynek meblarski stale się rozwija i wprowadza nowoczesne rozwiązania umożliwiające sprawne przeprojektowywanie dotychczasowego umeblowania. Świetnym rozwiązaniem pozwalającym na efektowną zmianę stylu mebli jest wymiana uchwytów lub gałek. Tego typu działanie umożliwia uzyskanie całkiem nowej aranżacji i odmiennego charakteru, a także gwarantuje efekt odświeżenia.

W jaki sposób zmienić styl i wygląd mebli?

Wymiana dotychczasowych uchwytów meblowych na inny rodzaj to najszybszy, najtańszy i bardzo spektakularny sposób pozwalający odmienić stylizację całego wnętrza. Uchwyty meblowe można zmienić we wszystkich meblach znajdujących się w danym pomieszczeniu lub tylko w wybranych elementach wyposażenia.

Meble są głównym składnikiem aranżacji pomieszczeń, dlatego nawet najmniejsza modyfikacja dokonana w ich wyglądzie potrafi dać oszałamiające rezultaty. Ważne, aby nie przesadzać ze zmianami i starać się zachować naturalną estetykę mebli. Za pomocą nowych uchwytów meblowych można uzyskać oryginalny wygląd pomieszczenia i skutecznie zrewitalizować nudne wnętrze.

Innym sposobem na renowacje mebli jest ich pomalowanie lub oklejenie. Jednak tego typu rozwiązanie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, odpowiedniego przygotowania, a także większego nakładu finansowego. Ponadto wiele osób obawia się, że samodzielnie nie poradzi sobie z malowaniem, więc dodatkowo musi poszukać fachowców, którzy przyjmą zlecenie.

Dobrym pomysłem umożliwiającym zmianę wyglądu wyposażenia są działania polegające na uzyskaniu efektu przestarzałych mebli. W tym celu najczęściej wykorzystuje się przecierki do nawierzchni drewnianych. Za ich pomocą wyciera się wierzchnią warstwę farby, która pokrywa meble. Najczęściej na tego typu zabiegi decydują się osoby, które chcą odmienić klimat swojego pomieszczenia na styl retro.

Rodzaje uchwytów i gałek do mebli

Obecnie rynek meblarski stale poszerza swój asortyment i praktycznie każdego dnia potrafi zaoferować nieznane dotąd rozwiązania. Oprócz gotowych mebli dokupić można liczne akcesoria lub dodatki, które pozwalają lepiej lub w innym stylu udekorować posiadany element wyposażenia. Najczęściej do tego celu używane są gałki i uchwyty meblowe.

Współcześnie gałki i uchwyty meblowe dostępne są w przeróżnym stylu, kolorze, kształcie oraz rozmiarze. Uchwyty do mebli sprawdzają się w komodach, szafkach, szufladach, biurkach i wielu innych elementach wyposażenia. Doskonałej jakości gałki i uchwyty do mebli pokojowych oferuje między innymi Polska firma Regałki.

Firma Regałki proponuje swoim klientom zakup uchwytów i gałek meblowych o bardzo zróżnicowanym designie. W asortymencie znajdziemy między innymi uchwyty do szafek i uchwyty do komody, a także wiele innych rodzajów gałek meblowych.

Wyroby Regałki doceniane są za funkcjonalność, unikalny wygląd oraz różnorodność. Ponadto są proste w montażu, łatwe do uchwycenia i czyszczenia.

Gałki i uchwyty w stylu retro

Uchwyty meblowe w stylu retro pozwalają skutecznie zmienić stylizację nowoczesnych lub klasycznych wnętrz. Zapewniają uzyskanie ponadczasowego klimatu, czyli wyrafinowanego i oryginalnego stylu retro. Większość uchwytów w tej stylizacji jest ręcznie malowana, dzięki temu gałki posiadają wyjątkowe i niezastąpione wzory.

Gałki i uchwyty kryształowe

Gałki kryształowe to doskonały sposób na zamianę nudnych i prostych wnętrz. Bez problemu komponują się z meblami nowoczesnym, klasycznymi, drewnianymi i wykonanymi pod wysoki połysk. Pozwalają dodać blasku oraz wytworności. Sprawiają, że proste aranżacje zmieniają się w luksusowe i ekskluzywne kompozycje. Kryształowe uchwyty do mebli najczęściej wybierane są przez miłośników stylu glamour. Dobrze odnajdują się w salonach, sypialniach, korytarzach oraz łazienkach.

Gałki i uchwyty nowoczesne

Kolejnym rodzajem gałek i uchwytów meblowych są nowoczesne i designerskie modele, które pozwalają ożywić dotychczasowy wygląd mebli. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w klasycznej i prostej formie. Nowoczesne uchwyty do komody lub szafek pozwalają skutecznie odświeżyć wnętrze, a także sprawiają, że zyskuje ono awangardowy charakter.

Gałki i uchwyty meblowe dla dzieci

Wygląd pokoju dziecięcego można sprawnie odświeżyć za pomocą nowych, bezpiecznych i kolorowych uchwytów meblowych. W świecie dziecięcym idealnie sprawdzą się ręcznie malowane gałki stworzone z dowolnego materiału (plastik, drewno, metal i inne) i mające wybrany ,,fantazyjny” kształt.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *