Wybór odpowiednich taśm LED

Kupując taśmy LED, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, aby nie trzeba było za jakiś czas wymieniać całej instalacji świetlnej. Na wybór konkretnych rozwiązań wpływa również to, co klient chce oświetlić i na jakim efekcie zależy mu najbardziej.

  1. Wybór taśmy LED na zewnątrz
  2. Montaż taśmy LED w akwarium
  3. Polski producent oświetlenia

Dzięki poniższym wskazówkom dowiesz się, jaką taśmę wybrać na zewnątrz, a jaką do akwarium. Znajdziesz tu również porady na temat prawidłowego montażu taśm oraz zarys oferty popularnego polskiego producenta tego typu asortymentu.

Wybór taśmy LED na zewnątrz

Zastosowania taśm LED są praktycznie nieograniczone, zwłaszcza że w tym przypadku wszystko tak naprawdę zależy od kreatywności użytkowników. Warto więc rozważyć montaż taśm przed domem, dzięki czemu można uzyskać świetną ozdobę, a dodatkowo stworzyć bardziej przytulne otoczenie. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które mają dom i mogą wykorzystać oświetlenie LED do oświetlenia schodów, ogrodzenia, tarasu lub nawet roślin i innych ozdób. Należy tylko pamiętać, aby kupić odpowiednie taśmy, ponieważ nie wszystkie dostępne w sprzedaży modele można stosować na zewnątrz. Przede wszystkim taśmy nie powinny emitować promieni UV, dzięki czemu nie będą przyciągały owadów (w tym bardzo uciążliwych owadów). Jeżeli taśma ma zostać zamontowana w pobliżu źródła wody, warto wybrać niskie napięcie. Osoby, które szukają sprawdzonych taśm nadających się do montażu poza domem, mogą skorzystać z oferty sklepu, gdzie dostępne są wodoodporne produkty (w tym taśmy o podwyższonej klasie szczelności IP68) https://sklep.neonica.pl/ Takie taśmy zostały przez producenta pokryte specjalną masą z silikonu, co zabezpiecza je przed zalaniem.

W celu wydłużenia żywotności instalacji led można też pomyśleć o dokupieniu profili aluminiowych. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z doradcą klienta. Można to zrobić przez specjalny czat, który znajduje się na stronie sklepu z taśmami. Dzięki temu można uniknąć zakupu nieodpowiednich taśm, zasilaczy i innych elementów, które są niezbędne do stworzenia dobrej instalacji świetlnej. Podczas składania zamówienia drogą elektroniczną warto zwrócić uwagę na aktualne promocje, dzięki którym można uzyskać dodatkowy rabat, gratisowy upominek lub inne bonusy.

Montaż taśmy LED w akwarium

Miłośnicy ryb akwariowych potrafią spędzać naprawdę wiele czasu na ustawianiu roślin, dobieraniu rób i czyszczeniu akwarium. Dzięki temu jest ono świetną ozdobą pomieszczenia. Okazuje się, że uzyskany efekt może być jeszcze lepszy i to bez potrzeby ponoszenia dużych kosztów. Wystarczy skorzystać z oświetlenia LED, które dostępne jest w wielu różnych wariantach. Tym samym bez problemu można dobrać takie taśmy, które sprawdzą się jako oświetlenie do akwarium. Przewaga takiego rozwiązania nad tradycyjnym oświetleniem jest ogromna. Pierwszą istotną rzeczą jest dużo większa żywotność, dzięki czemu z raz zamontowanego oświetlenia będzie można korzystać przez długi czas. Dodatkowo taśmy led zapewnią rybom i roślinom prawidłowe warunki do życia, a domownikom ułatwią ich obserwowanie.

Wybierając taśmy do akwarium, należy skupić się przede wszystkim na modelach o średniej mocy i spełniającej określone parametry związane z wodoszczelnością (norma IP68 lub wyższa). Chociaż najlepszy efekt można uzyskać, montując oświetlenie ledowe bezpośrednio w akwarium, w przypadku wystąpienia trudności można ułatwić sobie zadanie i zamontować taśmy na zewnątrz. Wówczas będzie można skorzystać z większego wyboru produktów (taśmy poza zbiornikiem z wodą nie muszą być wodoszczelne). W celu zapewnienia prawidłowego zasilania oświetlenia dla akwarium wystarczy zastosować popularny zasilacz o mocy 12 V. Alternatywą może być również zasilanie bateryjne, przy czym takie rozwiązanie jest mniej wygodne. Trzeba wówczas regularnie wymieniać baterie, co jest nieekologiczne i czasochłonne.

Polski producent oświetlenia

Osoby zainteresowane zakupem taśm led często zamawiają je u chińskich dostawców, ponieważ wychodzą z błędnego założenia, że tylko w takim przypadku będą mogli skorzystać z atrakcyjnych cen. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że taśmy LED zapewnią nieporównywalnie lepszą jakość, a jednocześnie ich ceny są stosunkowo niskie https://sklep.neonica.pl/tasmy-led . Dodatkowo taśmy można zamówić od ręki w polskim sklepie internetowym, co sprawia, że towar w krótkim czasie dotrze do klienta.

Za wybraniem oferty polskiego producenta taśm LED przemawia również profesjonalne wsparcie w doborze taśm lub innych elementów, z którego mogą skorzystać wszyscy klienci bez dodatkowych opłat. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera polskie taśmy, które objęte są gwarancją producenta. Na stronie firmy można znaleźć rozbudowany dział z artykułami, które nie tylko dostarczą wielu inspiracji, ale też ułatwią montaż taśm oraz rozwieją wszelkie wątpliwości związane z prawidłowym podłączaniem poszczególnych elementów instalacji ledowych. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *