Zakup nowej miski WC – na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Zastanawiasz się, jaką miskę WC wybrać? Lepszym rozwiązaniem będą podwieszane miski WC czy stojące? Aby odpowiedzieć na to pytanie, sprawdź wady i zalety obu opcji.

  1. Jaką miskę WC wybrać?
  2. Czy miska podwieszana WC jest lepsza niż stojąca?
  3. W jakim kształcie i kolorze wybrać miski podwieszane?

Urządzasz właśnie łazienkę i zastanawiasz się nad tym, jaką miskę wc wybrać? Sprawdź nasze propozycje! W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając toaletę.

Jaką miskę WC wybrać?

Dużą ofertę misek WC ma do zaoferowania sklep Castorama – tam znajdziesz różnorodne rozwiązania. Zanim jednak rozpoczniesz swoje poszukiwania, zwróć uwagę na szereg czynników, które pomogą Ci wybrać najlepszą i najbardziej funkcjonalną opcję.

Przede wszystkim kupując podwieszane lub wc stojące, musimy zastanowić się nad wielkością naszej łazienki. Oczywiście miski wc wiszące sprawdzą się w każdym metrażu – zarówno w dużych, jak i małych przestrzeniach. Standardowa szerokość misek podwieszanych waha się od 34,5 do 36 cm. Z reguły do małych łazienek wybiera się typowe kompakty wc w tych mniejszych, smukłych rozmiarach.
Jeśli interesują Cię miski wc wiszące, musisz zwrócić także uwagę na odpowiedni podtynkowy stelaż. W tego rodzaju toaletach cały mechanizm ukrywa się zazwyczaj w ścianie. Decydując się na stelaż podtynkowy, trzeba przede wszystkim wybrać sprawdzony i dobrej jakości rozwiązanie. Ważne, by wyróżniał się odpowiednią wytrzymałością związaną z obciążeniem oraz intensywnym używaniem, a także odpornością na wilgoć. Warto wybierać stelaże podtynkowe, w których producent zadbał o odpowiednie zabezpieczenie przed korozją. W małej łazience sprawdzi się natomiast stelaż podtynkowy do płytkiej zabudowy. Mowa tu o rozwiązaniach, które montuje się na przykład na głębokość wynoszącą jedynie 11 centymetrów.

Wybierając miski podwieszane czy stojące, zwraca się także uwagę na ich kształt oraz ewentualnie kolor. Największą popularnością cieszą się oczywiście białe rozwiązania, które są w stanie rozświetlić i rozjaśnić praktycznie każdą łazienkę. Wpływ na kształt natomiast może mieć styl, w jakim urządzamy swoją łazienkę. Często decydujemy się na owalne wc stojące, a w przypadku misek powieszanych – na modele o bardziej prostokątnym kształcie. W tym drugim przypadku otrzymujemy opcję, która na pewno wyróżni się na tle całej łazienki. Doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i futurystycznych czy minimalistycznych przestrzeniach.

Ostatnim, ważnym punktem jest deska. Oczywiście klientów najczęściej interesuje deska wolnoopadająca, która ze względu na wolnoopadający system jest zwykle trwalsza. Decydując się na deskę, pamiętaj, by kształtem i kolorem pasowała do muszli oraz do całego stylu łazienki. Zwróć także szczególną uwagę na materiał, z którego została wyprodukowana.

Czy miska podwieszana WC jest lepsza niż stojąca?

Jak już wspominaliśmy miska podwieszana wc to doskonałe rozwiązanie dla małej łazienki. Ale coraz częściej na tę opcję decydują się także właściciele dużych łazienek. Między innymi z tego względu, że mechanizm związany ze spłukiwaniem wody ukrywa się w ścianie. Sama miska podwieszana wc wygląda bardziej elegancko niż typowe wc stojące. Podwieszana opcja doskonale sprawdzi się przy nowoczesnej oraz lekkiej aranżacji łazienki. Równie świetnie wpasuje się w design pomieszczenia zaaranżowanego w stylu minimalistycznym, modernistycznym czy skandynawskim.
Miska podwieszana wc to także gwarancja łatwiejszego utrzymania w czystości podłogi.

Co przemawia za kupnem miski stojącej z oferty https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/wc/wc-miski.html? Przede wszystkim fakt, że rozwiązania te są bardziej stabilne i wytrzymałe. Ponadto, jeśli dojdzie do – na przykład – rozszczelnienia odpływowej rury czy innej awarii, dostęp do uszkodzonego elementu będzie łatwiejszy.

W jakim kształcie i kolorze wybrać miski podwieszane?

Wszystko zależy od stylu naszej łazienki i przestrzeni, jaką dysponujemy. Ważne, by kształt miski pasował także do reszty ceramiki łazienkowej. Dużą popularnością ostatnio cieszą się miski wiszące bez kołnierza. Ich budowa sprawia, że dużo łatwiej utrzymać je w czystości, ponieważ zanieczyszczenia nie zalegają w trudnodostępnych zakamarkach, jak w standardowych modelach. Bezkołnierzowa miska wc świetnie sprawdzi się w nowoczesnych oraz eleganckich łazienkach.

Do wspomnianych nowoczesnych łazienek poleca się także niecodzienne rozwiązania. Mowa tu na przykład o muszlach wyróżniających się oryginalną geometrią. Duża, kwadratowa miska podwieszana nadaje precyzyjnej symetrii i świetnie komponuje się na przykład ze ścianą utrzymaną w intensywnej barwie.

Właściciele niewielkich łazienek coraz częściej decydują się na podwieszane miski wc, które z przodu są nieco zaokrąglone. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się także w pomieszczeniach oryginalnych, pełnych faktur i różnorodnych wzorów zarówno na ścianach, jak i podłodze. Wybór odpowiedniego kształtu i koloru zależy oczywiście tylko i wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, by miska podwieszana wc pasowała do stylu całego pomieszczenia i do reszty armatury, którą planujesz zamontować w swojej łazience.

Post Author: deko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *