W celu analizy danych statystycznych i podniesienia jakości dostarczanych treści na tej stronie zbieramy pliki cookie. Ich zbieranie użytkownik może wyłączyć w przeglądarce. Przeglądanie strony z włączoną opcją zbierania cookie rozumiemy jako zgodę użytkownika na przesyłanie tych plików. Zamknij informację
 

Produkty partnerów Dekoratorni

Strona firmy Vision

www.apainnovative.pl

Vision: inteligenty dom

Prezentacja produktów firmy Vision

Firma APA jest producentem nowatorskiego system VISION, który wykorzystywany jest do projektowania i budowania „inteligentnych domów przyszłości”.

Inteligentny dom, inaczej BMS (Building Management System) to budynek, w którym zainstalowano system różnego typu czujników i detektorów, podłączonych do jednostki centralnej, stanowiącej element zintegrowanego systemu, pozwalającego na efektywne zarządzanie wszystkimi instalacjami w obrębie budynku. Informacje zebrane przez detektory pozwalają ponadto na automatyzację wielu (praktycznie wszystkich) z tych procesów.

W zależności od warunków środowiskowych, panujących zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, inteligentny budynek dostosowuje ustawienia systemu ogrzewania, systemów oświetleniowych, alarmowych i innych. Spośród mnogości funkcji wiele osób znajduje te najbardziej istotne dla siebie, bez których życie wcześniej wydawało się z perspektywy czasu trudne i uciążliwe. BMS to niezwykle nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie na miarę XXI wieku.

VISION to system zarządzania inteligentnym budynkiem. Jest w pełni polskim rozwiązaniem łączącym w sobie elementy programowe i sprzętowe. Struktura i zamysł, zgodnie z którym został zaprojektowany, umożliwiają realizację nawet najbardziej nietypowych zadań - niedostępnych dla innych. Unikalne podejście do problemu integracji różnych podsystemów, instalacji elektrycznej w domu, czy innych instalacji pozwala wyznaczać nowe standardy inteligentnych systemów sterowania – VBMS. Podgląd aktualnego obrazu z kamer, kontrola dostępu, obsługa powiadomień głosowych, sterowanie urządzeniami zewnętrznymi, integracja z systemami przeciwpożarowymi i alarmowymi to tylko niektóre możliwości Systemu Vision.

Zobacz katalog systemu Vision inteligentny dom

Galeria

 

Zaprojektował i wykonał Sławomir Stępski